banner39

Yeni Zelanda'daki cami katliamcısı Türkleri de tehdit etti

Yeni Zelanda'daki iki camide onlarca kişiyi öldüren saldırganın yayınladığı uzun mesajda, Türkleri de tehdit ettiği görüldü.

Yeni Zelanda'daki cami katliamcısı Türkleri de tehdit etti

Yeni Zelanda'daki iki camide onlarca kişiyi canlı yayında öldüren saldırganın, katliamdan önce "Topraklarınızda huzur içinde yaşayabilirsiniz, size zarar gelmeyecek. Boğaz'ın doğu yakasında. Ancak Avrupa topraklarında yaşamaya çalışırsanız, sizi öldüreceğiz ve siz hamamböceklerini topraklarımızdan atacağız" mesajını paylaştığı bildirildi.

AP, Yeni Zelanda'da iki camiye silahlı saldırı düzenleyen saldırgana ait bi fotoğraf yayınlandı. İskoç bir aileden gelen ve Avustralya'da doğan Brenton Tarrant isimli saldırganın 28 yaşında olduğu tahmin ediliyor.
Saldırganın, kendi YouTube sayfasından 70 sayfalık bir manifesto yayınlandığı ortaya çıktı.

Kendisini Avustralya doğumlu, 28 yaşında beyaz bir erkek olarak tanımlayan canavar, 'To Turks' başlığı altında kan donduran ifadelere yer verdi:

"Topraklarınızda huzur içinde yaşayabilirsiniz, size zarar gelmeyecek. Boğaz'ın doğu yakasında.

Ancak Avrupa topraklarında yaşamaya çalışırsanız, sizi öldüreceğiz ve siz hamamböceklerini topraklarımızdan atacağız.

Konstantinopolis'e gelir, şehirdeki tüm cami ve minareleri yıkarız. Ayasofya minarelerden kurtulacak ve Konstantinopolis tekrar Hristiyan şehri olacak." 

Yeni Zelanda'da iki camide katliam: 40 ölü

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2019, 10:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
Selime Hollanda
Selime Hollanda - 1 yıl Önce

Milo Yiannopoulos Yunan Britanya gazetecidir ve Turkiye dusmanidir .Alt Right organisation NEO NAZI ile baglantisi var ve bu Manifestoda Turkiye hedefi bundan kaynaklaniyor.Christchurch’e giris yasagi neden verildi su an bu MILO Yiannopoulos’a?Bu hain kopegin baglantisi var branton gibi neo nazi dusunceliler ile.Turkiye bu hain Milo Yiannopoulos u bulmali!Konstantinyeyi geri alma ve Turklere tehditi de bundan kaynaklaniyor.

SIRADAKİ HABER

banner42

banner19

banner43

banner46