banner39

Ünlü şarkıcı köpek zannettiği ayıyı kurtarınca tutuklandı

Ünlü şarkıcı, akşam saatlerinde arabasıyla giderken yol kenarında gördüğü ve kötü durumda olduğu için beslemek üzere evine götürdüğü 'köpek' ayı çıkınca tutuklandı.

Ünlü şarkıcı köpek zannettiği ayıyı kurtarınca tutuklandı

Malezya'nın başkenti Kuala Lumpur'da yaşayan şarkıcı Zarith Sofia Yasin'in, geçen hafta arabasıyla eve giderken yol kenarında köpek sanarak kurtarmak için evine aldığı hayvan ayı çıktı. 

Hayvanın zayıf ve kötü durumda olduğunu gören Yasin, ona 'Bruno' adını verdi ve beslemek için evine götürdü. 

Ancak komşuları, gece yarısı Yasin'in evinin penceresinden 'değişik' bir hayvanın çıktığını görüp polisi arayınca şaşırtıcı gerçek ortaya çıktı. Bruno'nun köpek değil, bir ayı olduğu anlaşıldı. 

Polisler, Güneş Ayısı cinsi olduğu anlaşılan Bruno'yu evde beslediği için 27 yaşındaki Yasin'i tutukladı. 

10 yıl hapis cezası ya da 48 bin dolarlık bir para cezası

Ülkede 'vahşi' hayvan kategorisine giren hayvanların evde beslenmesi yasak olduğu için Yasin 10 yıl hapis cezasına çarptırılabilir ya da 48 bin dolarlık bir para cezası ödemek zorunda kalabilir. 

Yasin verdiği röportajda, “Ayıyı bulduğumda hava karanlıktı. Yol kenarında çok zayıf bir halde buldum ve köpek olduğunu sandım” dedi.

Ayının adını “Bruno” koyduğunu da ekleyen Yasin, Bruno'yu hayvanat bahçesine teslim edeceğini söyledi ve yasaları ihlal etmediğini, hukuki sonuçlarıyla yüzleşmeye hazır olduğunu belirtti.

Güneş Ayılarının genellikle Güneydoğu Asya'nın yağmur ormanlarında bulunduğu ve ayı ailesi içerisinde en küçük bireyler oldukları biliniyor. En fazla 1.2 metre uzunluğunda ve 65 kilogram ağırlığında olan Güneş Ayıları bu sebeple genellikle "ayı köpeği" olarak da anılıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42

banner19

banner43