Romanya, ateş açtığı Türk balıkçı teknesini batırdı! Yaralılar var

Romanya kıyı koruma görevlilerinin, Köstence yakınlarında balık avlayan bir Türk balıkçı teknesini birkaç saat takip ettikten sonra ateş ederek durdurdukları, teknede bulunan 8 balıkçıdan bazılarının yaralandığı bildirildi.

Romanya, ateş açtığı Türk balıkçı teknesini batırdı! Yaralılar var

Romanya Kıyı Koruma görevlileri tarafından yapılan açıklamada, sabah 6.50 civarında Köstence’nin doğu tarafından 52 deniz mili uzaklıkta Romanya karasularında balık tutma faaliyetinde bulunan bir tekne tespit edildiği belirtildi.

Açıklamada, derhal MAI 2112 kıyı koruma botunun Türk bayraklı, üzerinde ‘Baba Şenol’ yazılı balıkçı teknesinin peşine düştüğü, sözlü ikazlara bir cevap alınmadığı kaydedildi. Yapılan açıklamada, takip manevraları sırasında ışık, ses, radyo sinyali gibi meşru irtibat yollarıyla Türk balıkçı teknesiyle irtibatın korunmaya çalışıldığı, daha sonra ikaz ateşe açıldığı aktarıldı. 

Saat 14.40’ta Türk balıkçı teknesinin durdurulduğu ve sınır koruma muhafızlarının tekneye yaklaşarak balıkçıların Romanya Kıyı Koruma botuna alındığı belirtilen açıklamada, Türk balıkçı teknesindeki 8 balıkçıdan 3’ünün seken kurşunlarla hafif yaralandığı ifade edildi. 

Kaynak: Ajanslar
 

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2019, 17:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17