Trump’tan tepki çekecek Türkiye yorumu

ABD Başkanı Trump, her yıl düzenlenen 'Ulusal Dua Kahvaltısı'nda yaptığı konuşmada, Türkiye'de 2 yıldan fazla bir süre tutuklu bulunan ve ardından tahliye edilen Rahip Andrew Brunson'la ilgili olarak "Onu çıkarın, onu bıraksanız iyi olur dedim ve bıraktılar" dedi.

Trump’tan tepki çekecek Türkiye yorumu

ABD'de her yıl düzenlenen 'Ulusal Dua Kahvaltısı'na katılan ABD Başkanı Donald Trump, yaptığı 20 dakikalık konuşmasında, kahvaltıda davetliler arasında bulunan Rahip Brunson'dan da söz etti.

Konuşmasında, göreve geldiği zamandan bu yana gösterdiği başarıları sıralayan Trump, ABD ile Türkiye arasında krize neden olan Andrew Brunson'un tutukluluğu ve tahliyesi süreciyle ilgili olarak, "Yönetimim aynı zamanda denizaşırı bölgelerde inançları yüzünden hapsedilen Amerikalı rehineler için de savaşıyor. Geçen Ekim ayında, Türkiye ile Rahip Andrew Brunson'un serbest bırakılması konusunda bir anlaşmaya vardık. Ben göreve gelmeden önce uzun süredir içerideydi. Ben, 'Onu bırakmalısınız, bıraksanız iyi olur' dedim ve onlar da bıraktılar. Bu bir mucizeydi, değil mi?" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Ajanslar
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17