banner39

Trump'tan Maduro'ya yeşil ışık

ABD Başkanı Trump, ülkesi ile Venezuela arasındaki gerginliğe ilişkin değerlendirmede, kendisiyle görüşme isteğinde bulunduğunu belirten Venezuela Devlet Başkanı Maduro'ya olumlu cevap verdi.

Trump'tan Maduro'ya yeşil ışık

ABD'li Axios kanalına mülakat veren Başkan Donald Trump, ülkesi ile Venezuela arasındaki gerginliğe ilişkin değerlendirmede bulundu.

ABD Başkanı Trump, Venezuela Devlet Başkanı Maduro'nun kendisiyle görüşmek istediğini belirterek, "Maduro görüşmeyi istiyor ve ben de görüşmelere karşı değilim. Bunu değerlendirebilirim." diye konuştu.

Trump, eski Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton'ın desteğiyle Venezuela'da kendini geçici devlet başkanı ilan eden Juan Guaido'ya herhangi bir bağlılığının olmadığını dile getirerek, "Onunla da olur onsuz da ama Venezuela'da yaşananlara son derece karşıyım." ifadesini kullandı.

Guaido'nun seçilmiş biri olduğunu ancak kendisinin Guaido'ya çok olumlu bakmadığını belirten Trump, "Bazı insanlar seviyor, bazıları ise sevmiyor. Bana göre her iki taraf da çok bir anlam ifade etmiyor." diye konuştu.

Trump, Maduro ile muhtemel bir görüşmeye nasıl baktığının sorulması üzerine, "Maduro görüşmeyi istiyor ve ben de görüşmelere karşı değilim. Çok az görüşme teklifini reddettim. Bunu değerlendirebilirim." dedi.

Kaynak: AA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner43