Trump'tan Londra'nın Müslüman Belediye Başkanı Sadık Han için skandal ifadeler!

ABD Başkanı Donald Trump, İngiltere ziyaretine, Londra'nın Müslüman Belediye Başkanı Sadık Han'a yönelik hakaret dolu sözleriyle başladı. 

Trump'tan Londra'nın Müslüman Belediye Başkanı Sadık Han için skandal ifadeler!

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’in resmi daveti üzerine İngiltere’ye giden ABD Başkanı Donald Trump'ın İngiltere ziyareti, Londra'nın Müslüman Belediye Başkanı Sadık Han'a yönelik skandal ifadelerl kullandı.

Trump, uçağının Stansted Havaalanı'na inmesinin hemen ardından ziyarete karşı çıkan Han'ı Twitter'da hedef aldı. 

ABD Başkanı mesajında, "Anlatılanlara göre Londra Belediye Başkanı olarak çok kötü bir iş çıkaran Sadık Han, İngiltere'nin en önemli müttefiki olan ABD'nin ziyarette bulunan başkanına karşı aptalca bir edepsizlik göstermekte. Bana değil, Londra'daki suçlara odaklanması gereken tam bir ezik." ifadesini kullandı. 

Müslüman olan Han'ı New York Belediye Başkanı Bill de Blasio'ya benzeten Trump, aradaki farkı Londra Belediye Başkanı'nın "yarı boyda" olması şeklinde gösterdi. 

Londra'da hem bugün hem de yarın Trump karşıtı yapılacak gösterilerde Han'ın verdiği izin çerçevesinde "bebek Trump" şeklindeki dev bir balon da kullanılacak. 

Trump'ın ziyareti 3 gün sürecek

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’in resmi daveti üzerine İngiltere’ye gelen Trump'ın ziyareti 3 gün sürecek.

Sadık Han Trump'ı diktatörlere benzetmişti

Trump için kırmızı halı serilmesine karşı çıkan Han, dün ABD Başkanı'nı 1930 ve 1940'larda görülen Avrupalı diktatörlere benzetmişti. 

Kaynak: www.gaste24.com

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2019, 17:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17