Trump'a Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mesajı hatırlatıldı!

Milli Savunma Bakanlığı ile Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaklaşık 3,5 yıl önceki mesajını Twitter'da tekrar paylaşarak ABD Başkanı Trump'a cevap verdi.

Trump'a Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mesajı hatırlatıldı!

Terör örgütü YPG/PKK'yı kollayarak "Kürtler'e saldırırlarsa Türkiye'yi ekonomik olarak mahvedeceğiz. 20 millik güvenli bölge kuracağız" diyen ABD Başkanı Trump'ın skandal sözlerine Türkiye'den tepki yağıyor. 

Milli Savunma Bakanlığı ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğla da  ABD Başkanı Donald Trump'ın Türkiye ile ilgili "Kürtler'e saldırırlarsa Türkiye'yi ekonomik olarak mahvedeceğiz" açıklamasına, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 2015 yılında Twitter'da yaptığı paylaşım ile cevap verdi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 26 Haziran 2015 tarihinde Twitter hesabındaki mesajında, "Tüm dünyaya sesleniyorum; Bedeli ne olursa olsun Suriye'nin kuzeyinde, Türkiye'nin güneyinde devlet kurulmasına asla müsaade etmeyeceğiz" demişti.

 

TRUMP NE DEMİŞTİ?

ABD'nin Suriye'den çekilme sürecine ilişkin tartışmalar devam ederken Trump'tan çok tepki çeken bir açıklama geldi.

Twitter hesabından Türkiye'yi tehdit eden Trump, "DEAŞ'ın mülki halifeliğinin kalan az kısmını sert ve birçok yönden vurmaya devam ederken uzun zamandır gerçekleşmesi gereken Suriye'den çekilmeye başlıyoruz. Tekrar toparlanırsa yakınlardaki üslerden tekrar saldıracağız. Kürtler'e saldırırlarsa Türkiye'yi ekonomik olarak mahvedeceğiz. 20 millik güvenli bölge kuracağız. Aynı şekilde Kürtler'in de Türkiye'yi provoke etmesini istemiyoruz. Rusya, İran ve Suriye, ABD'nin doğal düşmanları DEAŞ'ı Suriye'de imha etmesinin uzun dönemde faydalananları olacak. Biz de faydalanacağız ama şu anda askerlerimizi eve getirme zamanı. Sonsuz Savaşları Bitireceğiz." ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2019, 12:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17