banner10

Putin'den Japonya'ya zeytin dalı

Putin'den Japonya'ya zeytin dalı

Rusya ile Japonya arasında 1949’da yaşanan 'Kuril Adaları' sorununa dair konuşan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, "Barış anlaşması imzalamayı umuyorum" dedi.


Petersburg'da düzenlenen Petersburg Uluslararası Ekonomi Forumu'nda dünyanın 9 farklı ülkesinden haber ajanslarının muhabirlerinin sorularını cevaplayan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in en çok öne çıkan konuşması 70 yıldır Japonya ile Rusya arasında yapılamayan barış anlaşması oldu.

Japonya ile yaşanan Kuril Adaları sorununun çözümüne dair sorulan soruyu cevaplayan Putin, Japonya ile ilişkilerin geliştirilmesini temenni ettiğini söyleyerek, "Daha fazla ilişki kurmak, küresel doğanın kronik sorunlarının çözümü için barış anlaşmalarının yapılması gerektiğini düşünüyorum. Bu yüzden Japonya Başbakanı Abe ile ilişkilerimizin geliştirilmesine karar verdik. Kuril Adaları sorununun çözümü için Japonya ile ortak çalışma komisyonları oluşturacağız ve ilişkilerimizi genel düzeyde geliştireceğiz. Şuan ilişkilerin geliştirilmesi için koşulların oluştuğunu ve barış anlaşmasının imzalanabileceğini düşünüyorum" ifadelerini kullandı.
Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2018, 11:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner6

banner17