Pompeo'dan dünyayı endişelendiren 'demokrasi' mesajı!

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo darbe yapmak istedikleri Venezuela yönetimi için, sosyal medya hesabından Venezuela halkına seslenerek, demokrasi getirmek için çalıştıklarını iddia etti. Pompeo'nun demokrasi getirme vurgusu, ABD'nin aynı bahaneyle Irak ve Afganistan'da oluşturduğu yıkım ve binlerce insanın ölümünü akıllara getirdi.

Pompeo'dan dünyayı endişelendiren 'demokrasi' mesajı!

ABD'nin Ulusal Meclis Başkanı Guaido'yu geçici devlet başkanı olarak tanıdığını açıklamasının ardından Maduro'ya yönelik sivil darbe girişiminin yapıldığı Venezuela'da kaos devam ediyor.

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, sosyal medya hesabından Venezuela halkına seslenirken, demokrasi getirmek için çalıştıklarını söyledi. Pompeo'nun demokrasi getirme vurgusu, ABD'nin aynı bahaneyle Irak ve Afganistan'da yarattığı yıkım ve binlerce insanın ölümünü hatırlattı. 

'Demokrasi getiriyoruz iddiası!'

Yayınladığı İspanyolca alt yazılı videoda Venezuelalıların uzun zamandır çok kötü yaşam koşullarına sahip olduğunu belirten Pompeo, “Ülkenizi geri alıyorsunuz. Ve biz Venezuela'ya demokrasi geri getirmek için uluslararası toplum ve sizin yurttaşlarınız ile sıkı bir çalışma yürütüyoruz” dedi.

‘İnsani yardıma hazırız’

ABD'nin Venezuela halkının ve kendisini devlet başkanı olarak ilan eden Juan Guaido'nun yanında olduğunu vurgulayan Pompeo, “İşte bu sebeple ABD 20 milyon dolardan fazla insani yardım yapmaya hazır. Bu ise sadece bir başlangıç” ifadelerini kullandı.

Kaynak: www.gaste24.com

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2019, 12:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17