Pentagon: Türkiye ile ilişkilerimiz...

Pentagon uluslararası politikalardan sorumlu sözcüsü Eric Pahon'dan Türkiye açıklaması geldi. Pahon, Rusya'nın S-400 anlaşması üzerinden yaşanan bölünmeden istifade ederek Washington ile Ankara arasındaki "derin ilişkiyi" bozmaya çalıştığını öne sürerek, "Türkiye ile ilişkilerimiz devam edecek" dedi.

Pentagon: Türkiye ile ilişkilerimiz...

ABD Savunma Bakanlığı Pentagon, Rusya'nın Türkiye’yle ABD arasındaki S-400 anlaşmazlığından istifade ederek iki ülkenin arasını açmaya çalıştığını iddia etti.

NTV'de yer alan habere göre, ABD merkezli Arapça yayın yapan el Hurra kanalına konuşan Pentagon uluslararası politikalardan sorumlu sözcüsü Eric Pahon, Rusya'nın S-400 anlaşması üzerinden yaşanan bölünmeden istifade ederek Washington ile Ankara arasındaki "derin ilişkiyi" bozmaya çalıştığını söyledi.

"Türkiye ile ilişkilerimiz devam edecek"

Pahon, "Rusya için en büyük hediye NATO ittifakında bölünmeler yaratmak ancak böyle bir şey olmayacak, Türkiye ile ilişkilerimiz devam edecek" dedi.

Pentagon sözcülerinden Yarbay Mike Andrews de Türkiye ile ilişkilerin sadece F-35 meselesine indirgenemeyeceğini, ABD’nin stratejik ortağı olan Türkiye ile ilişkilerine çok değer verdiğini söylemişti.

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2019, 18:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17