banner10

Pence'ten Türkiye'ye S-400 göndermesi

ABD Başkan Yardımcısı Pence, Münih Güvenlik Konferansı'nda yaptığı konuşmada, Türkiye'nin Rusya'dan satın alacağı S-400 hava ve füze savunma sistemleri ile ilgili göndermede bulundu.

Pence'ten Türkiye'ye S-400 göndermesi

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, Münih Güvenlik Konferansı'nda bir konuşma yaptı.

Pence'in gündeminde, Türkiye'nin Rusya'dan satın alacağı S-400 hava ve füze savunma sistemleri de vardı. ABD Başkan Yardımcısı, "NATO müttefikleri Doğu'dan silah alırken, ABD buna seyirci kalamaz" ifadelerini kullandı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN 'TEMMUZ' DEMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Soçi dönüşü uçakta gazetecilere yaptığı açıklamada, S-400'lerle ilgili olarak, "S-400 anlaşmasını Rusya ile yaptık, dolayısıyla geri adım atmamız söz konusu değil. Bu iş bitti. Biz Patriot alımına açığız. Ancak bu alımın ülkemizin çıkarlarına hizmet etmesi gerekir. Bunun için ortak üretim, kredi ve erken teslimat konuları önem arz ediyor. ABD yönetimi erken teslimat konusuna olumlu yaklaşıyor olsa da ortak üretim ve kredi konularına bir şey diyemiyorlar. Temmuz ayında S-400'ün teslimatı ile ilgili verilmiş söz üzerinden çalışmalarımızı yürütüyoruz." ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak: www.gaste24.com

YORUM EKLE
YORUMLAR
metinn
metinn - 4 ay Önce

birkain ya aba altindan sopa göstermeyiniz suriyede turkiyenin tum cabalarina ve istekelrine ragmen hala kimlerle berabersiniz herkes göruyor yanibasimizda ulekelrde ic karsiklik tavan yapmis seb ne konusuyorsun sanami soracakti turkiye kimden ne alacagini isinize gelince muttefik isinize gelmeyince tehdit hayret.

SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17