banner10

Meksika'da sendika liderlerine suikast

Meksika İşçi Konfederasyonu Cuernavaca Şubesi Başkanı Jesus Garcia ve Sendika Sekreteri Roberto Castrejon Calderon silahlı saldırıda öldürüldü

Meksika'da sendika liderlerine suikast

Latin Amerika ülkesi Meksika'da Morelos eyaletine bağlı Cuernavaca kentinde Meksika İşçi Konfederasyonu (CTM) üyesi iki yerel sendika yöneticisi silahlı saldırıda hayatını kaybetti.

Eyalet Savcısı Uriel Cardona, yaptığı açıklamada, CTM'nin Cuernavaca Şubesinin Başkanı Jesus Garcia ile Sendika Sekreteri Roberto Castrejon Calderon'un kent meydanında düzenlenen bir gösteri sırasında uğradıkları silahlı saldırıda öldüğünü bildirdi.

2 KİŞİ YARALANDI

Açıklamada, sokak satıcılarının düzenlediği protestoda kalabalığın içinden çıkan silahlı saldırganın sendika yetkililerini hedef alarak ateş açtığı, olayda kurşunların isabet ettiği bir haber kameranı ile bir kişinin yaralandığı belirtildi.

Saldırganın olay yerinden kaçarken yakalandığı ifade edildi.

CMT'nin rakip sendika Yeni Çalışan Grubu (NGS) ile meydandaki sokak satıcılarının hakları konusunda anlaşmazlık yaşadığı belirtilirken, suikast olduğu anlaşılan saldırıya bu anlaşmazlığın sebep olup olmadığı araştırılıyor.

Kaynak: AA
 

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2019, 15:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17