Macron'dan Erdoğan'ın tepkisi sonrası sürpriz Türkiye hamlesi! Apar topar çağırdı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mevkidaşı Macron'u eleştirmesinin ardından Fransa, Ankara'daki büyükelçisini istişareler için geri çağırdı.

Macron'dan Erdoğan'ın tepkisi sonrası sürpriz Türkiye hamlesi! Apar topar çağırdı!

Cumhurbaşkanı RecepTaayip Erdoğan'ın, son dönemde Müslümanları hedef alan Fransız mevkidaşı Macron hakkında "Zihinsel noktada bir tedaviye ihtiyacı var" sözleri üzerine Fransa'nın, Ankara Büyükelçisi Herve Magro'yu istişare için ülkeye geri çağırdığı bildirildi.

Fransa, Türkiye'deki Büyükelçisi Herve Magro'yu istişarelerde bulunmak üzere ülkeye çağırdığını açıkladı.

Elysee Sarayı'ndan yapılan açıklamada, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron hakkında yaptığı açıklamanın kabul edilemez olduğu belirtildi.

Açıklamada, Fransa'nın Türkiye'deki Büyükelçisi Herve Magro'yu istişarelerde bulunmak üzere ülkeye çağırdığı bildirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullanmıştı:

"Macron denilen zatın, İslam ile derdi nedir, Müslümanlarla derdi nedir? Macron'un zihinsel noktada bir tedaviye ihtiyacı var. İnanç hürriyetinden, inanç özgürlüğünden anlamayan, kendi ülkesinde yaşayan milyonlarca farklı inanç mensubu insanlara bu şekilde davranan bir devlet başkanına başka ne denilebilir, öncelikle akli noktadan kontrol. İkide bir Erdoğan ile uğraşıyorsun. Erdoğan ile uğraşmak sana bir şey kazandırmaz. Zaten 1 yıl sonra seçim var. Seçimde de akıbetini göreceğiz. Yolunun pek uzak olduğunu zannetmiyorum."

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2020, 22:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42