banner39

Londra’da camiye saldırı girişimi

İngiltere'nin başkenti Londra'da silahlı bir saldırgan, camiye girmeye çalıştı. Cemaat tarafından engellenen saldırgan, olay yerinden kaçtı.

Londra’da camiye saldırı girişimi

İngiltere'nin başkenti Londra'da silahlı bir saldırgan camiye girmeye çalışırken, cemaat tarafından engellendi. Saldırgan olay yerinden kaçtığı sırada bir el silah sesi duyuldu. Olayın ihbar edilmesi üzerine cami, polis tarafından koruma altına alındı.

Olay, İngiltere'de başkent Londra'nın Ilford bölgesinde yer alan Seven Kings Camisi'nde meydana geldi. Camiden olayla ilgili yapılan açıklamada, teravih namazı sırasında silahlı bir saldırganın camiye girmeye çalıştığı ve bu sırada cemaat tarafından durdurulduğu belirtildi. Bunun üzerine saldırganın olay yerinden kaçtığı ve bu sırada bir el silah sesi duyulduğu bilgisi de açıklamada yer aldı.

EKİPLER SEVK EDİLDİ

Yerel saat ile 22: 45'te olayın polise ihbar edilmesi üzerine çok sayıda polis ekibi bölgeye sevk edildi. Polis ekipleri camiyi gece boyu koruma altına aldı.

POLİS: YARALANAN OLMADI

Londra polisinin Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, yaşanan olayda kimsenin yaralanmadığı, saldırganın taşıdığı silahın kurusıkı olduğu ve olayın terör kapsamında ele alınmadığı belirtildi.

SALDIRGAN ARANIYOR

Ayrıca polis, bölgede kalmayı sürdüreceğini belirtirken; olayın incelendiğini, inceleme sırasında camii görevlileriyle birlikte çalıştıklarını ve saldırganın hala arandığını bildirdi.


 

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2019, 12:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42

banner19

banner43