banner39

KKTC bayrağı yakan o alçakların kimlikleri belli oldu!

KKTC Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Rum tarafında KKTC bayrağı yakan Rumların kimliklerinin tespit edildiğini duyurdu.

KKTC bayrağı yakan o alçakların kimlikleri belli oldu!

Kıbrıs Rum tarafında, 15 Kasım’da  KKTC’nin 36’ıncı kuruluş yıldönümünde bayrağını yakan, Türklere karşı ırkçı eylemleriyle öne çıkan ELAM örgütü üyelerinin kimlikleri belli oldu.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Rum tarafında KKTC bayrağı yakanların kimliklerinin tespit edildiğini açıkladı. Kimliği tespit edilen Rumların, KKTC'ye geçiş yaptığı an gözaltına alınacakları bildirildi.

KKTC ile Güney Kıbrıs arasındaki sınır kapılarına talimatların verdilerini kaydeden Özersay, “Bakanlığımızın girişimiyle gerekli araştırmayı yapan polis teşkilatımız bayrağımızın yakılmasından sorumlu olanların kimliklerini tespit etmiştir, sınır kapılarından geçişlerinde polisin gerekli işlemi yapması için kapılara bilgi ve talimat da verilmiştir” dedi.

OLAY NASIL OLMUŞTU?

Kıbrıs Rum tarafında, Türklere karşı ırkçı eylemleriyle öne çıkan ELAM örgütü, 15 Kasım’da 36’ıncı kuruşlu yıldönümü olan KKTC’nin bayrağı yakmıştı.

Bayrak yakılmasına Ankara ile KKTC yönetimi sert tepki göstermişti.

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2019, 09:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner43