Karısı güzellik yarışmasına katılan papaz sürgün yedi

Magnitogorsk şehrinde bir kilise papazı, eşi güzellik yarışmasına katılınca ülkede hedef haline geldi ve sürgüne gönderildi.

Karısı güzellik yarışmasına katılan papaz sürgün yedi

Rusya'nın Magnitogorsk şehrinde bir kilise papazı olan Sergiya Zotov'un eşi Oksana Zotov şehirde düzenlenen güzellik yarışmasına katılınca ülkede bir anda gündem oldu.

Oksana Zotov elemeleri geçerek finale yükseldi. Fakat Zotov'un yarışma fotoğrafları haber sitelerinde ve sosyal medya üzerinden yayılınca Rusya'da yeni bir tartışma konusu ortaya çıktı.

Papaza eleştiler çığ gibi büyüdü

Papaz Sergiya Zotov'un karısının yarışmaya katılım sağladığının anlaşılması üzerine şehirde yaşayanlar karısının yarışmaya katılmasına izin veren papaz Zotov'u sert bir şekilde eleştirmeye başladı. Zotov ailesine karşı başlatılan eleştiriler tüm Rusya'da ana konu haline geldi. Haber siteleri papaz eşlerinin özel yaşamlarına dikkat etmesi veya özgür olması konusunda anketler yaptı.

Ücra bir köye sürüldü

Sergiya Zotov, bu gelişmeler üzerine katedraldeki görevine son verilerek ülkenin ücra bir köyüne sürgüne, Magnitogorsk'a 65 kilometre uzaklıkta, sadece 4 bin kişinin yaşadığı Fershampenuaz köyüne göreve gönderildi. Zotov hata yaptığını kabul ederek "Köye gönderilmem adil bir ceza" dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2019, 12:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17