banner10

İsrail kanlı saldırılarına devam ediyor

İsrail ordusunun abluka altındaki Gazze Şeridi'nin doğusuna düzenlediği saldırıda hayatını kaybedenler var.

İsrail kanlı saldırılarına devam ediyor

Anadolu Ajansı, İsrail'in Gazze'yi hedef alan saldırısında bugün iki Filistinlinin şehit olduğunu bildirdi. Hafta sonu şehit düşen Filistinlilerin sayısı 9'a çıktı.

Öte yandan İsrail polisi, Gazze Şeridi'nden atılan roket nedeniyle iki İsraillinin öldüğünü duyurdu.
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, bugün sabah yaptığı açıklamada "İsrail ordusuna Gazze Şeridi'ndeki gruplara yönelik geniş kapsamlı saldırılarına devam etmesi emrini verdim" demişti.

İsrail ordusu, Gazze'den atılan roketleri gerekçe göstererek dünden bu yana Gazze Şeridi'ni vuruyor. Ordudan yapılan açıklamada, dün sabah  saatlerinden bu yana Gazze'de Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları  ve İslami Cihad'a ait 220'den fazla hedefin vurulduğu belirtilmişti.

Açıklamada ayrıca Gazze'deki Filistinli grupların da İsrail  tarafına dün sabahtan bu yana 430'den fazla roket attığı ifade edilen açıklamada,  atılan roketlerin büyük bölümünün İsrail'e ait "Demir Kubbe" hava savunma  sistemince imha edildiği dile getirilmişti.

Gazze'deki Sağlık Bakanlığı İsrail saldırılarında 14 aylık bir kız  bebek ve hamile annesinin de aralarında bulunduğu 7 Filistinlinin şehit olduğunu,  65 kişinin yaralandığını açıklamıştı.

Atılan roketler nedeniyle de bir İsrailli ölmüş, iki kişi  yaralanmıştı.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2019, 15:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17