banner39

İşgalci İsrail askerleri Şeria'nın batısında Filistinli bir çocuğu şehit etti

İsrail askerleri, işgal altındaki Şeria'nın batısının El-Halil kentinde Filistinli bir çocuğu şehit etti, 4 Filistinliyi de yaraladı.

İşgalci İsrail askerleri Şeria'nın batısında Filistinli bir çocuğu şehit etti

Filistin Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, İsrail askerlerinin, El-Halil kentindeki El-Fevvar Mülteci Kampı’nda Zeyd Fazıl Kaysiyye adlı 15 yaşındaki Filistinli çocuğu kafasından vurarak şehit ettiği belirtildi.

Açıklamada, kampta yaşanan olaylarda ayrıca 4 Filistinli gencin de çeşitli yerlerinden gerçek mermiyle yaralandıkları ve hastaneye kaldırıldıkları ifade edildi.

Görgü tanıkları, İsrail askerlerinin El-Fevvar Kampı'na baskın düzenlemesi üzerine Filistinli gençlerin tepki gösterdiğini aktardı.

İsrail askerlerinin göz yaşartıcı gaz ile gerçek ve plastik mermi kullandığını, Filistinli gençlerin de taşlarla karşılık verdiğini ifade eden görgü tanıkları, arbedenin çok şiddetli geçtiğini ve saatlerce sürdüğünü kaydetti.

İşgal altındaki Şeria'nın batısı ve Kudüs'ün doğusunda sık sık evlere baskın düzenleyen İsrail güçleri, çeşitli iddialarla Filistinlileri gözaltına alıyor.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2020, 10:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42

banner19

banner43