Instagram’dan Maduro’nun hesabı için açıklama

Sosyal Medya devi Instagram’dan Maduro açıklaması geldi. Yapılan açıklamayla kamuoyundaki kafa karışıklığı giderilmiş oldu.

Instagram’dan Maduro’nun hesabı için açıklama

ABD merkezli sosyal medya kuruluşları Instagram ve Facebook, Trump'ın kararının ardından Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro'nun hesabındaki onay ibaresini (mavi tik) kaldırmış ancak bu durum kafa karışıklığı yaratmıştı. Instagram'dan Maduro'nun hesabıyla ilgili açıklama geldi, ve Venezuela Devlet Başkanı'nın hesabında zaten onay ibaresi olmadığı belirtildi. 

MADURO’NUN ÇOK SAYIDA TAKİPÇİSİ VAR

Maduro'nun Facebook sayfasında 771 bin 268 kişi, Instagram sayfasında 500 bin takipçi yer alıyor.

Trump, Twitter hesabından, "Venezuela vatandaşları, gayri meşru Maduro rejiminin elinde çok uzun süre acı çekti. Bugün, Venezula Ulusal Meclisi Başkanı Juan Guaido'yu Venezuela´nın geçici başkanı olarak resmen tanıdım." açıklamasında bulunmuş, Nicolas Maduro da ülkesinin ABD ile ilişkisini kestiğini duyurarak, ülkesindeki Amerikalı diplomatlara da ülkeyi terk etmeleri için 72 saat süre verdiğini söylemişti.

Türkiye'den destek mesajları verilen Maduro için Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da "Cumhurbaşkanımız, Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro'yu arayarak 'Maduro kardeşim! Dik dur, yanındayız' dedi." ifadesini kullandı ve mesajının sonunda "#WeAreMADURO" etiketine de yer verdi. 

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2019, 17:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17