banner39

Hazımsızlık dillerine vurdu! Avrupa'dan skandal 'Türkiye' çıkışı!

Lüksemburg Dışişleri Bakanı, Türkiye-AB ilişkilerine yönelik skandal açıklamalarda bulunarak, İnsan hakları ihlallerinin arttığını iddia edip üyelik konusunda Türkiye'nin şansının olmadığını dile getirdi.

Hazımsızlık dillerine vurdu! Avrupa'dan skandal 'Türkiye' çıkışı!

Lüksemburg Dışişleri Bakanı Jean Asselborn, Die Welt gazetesine verdiği demeçte, Türkiye'ye dair de açıklamalar  yaptı. Bakan değerlendirmesinde, Türkiye'nin Avrupa Birliği (AB) üyeliğinin yakın gelecekte mümkün olmadığını söyledi. 

TÜRKİYE'NİN HAMLELERİ HAZIMSIZLIK YAPINCA AB ÜYELİĞİ İLE TEHDİT EDİYORLAR

Haber7'de yer alan habere göre, Türkiye'nin Libya, Suriye ve Akdeniz'deki başarılı hamlelerini hazmedemeyen Avrupa'nın sözcülüğünü yapan Jean Asselborn, AB üyeliği ile Türkiye'ye gözdağı vermeye kalktı. 

"Türkiye'nin gelecek 15 ile 20 yılda Avrupa Birliği'ne girmesinin hiçbir şekilde mümkün olmadığı kanısındayım" diyen Asselborn, "Türkiye'de ağırlaşan insan hakları ihlalleri, Türkiye'nin olası bir AB üyeliği konusunda düşünmemizi ve hatta aklımızın bir yerinde tutmamızı dahi engelledi" yorumunu yaptı.

Asselborn skandal açıklamalarına devam ederek "demokratik hakların absürt bir şekilde ihlal edildiğini ve bu durumun bitmediğini" söyledi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42

banner19

banner43