Game of Thrones'ta Trump isyanı!

ABD Başkanı Trump’ın peş peşe Game of Thrones’a atıf yapan paylaşımda bulunması, dizinin yayınlandığı kanalın ‘sabrını taşırdı’. Kanal sözcüsü yaptığı açıklamada, ‘Coşkuyu anlıyoruz ama bizi siyasi amaçlar için kullanmayın.’ dedi.

Game of Thrones'ta Trump isyanı!

ABD Başkanı Donald Trump’ın arka arkaya Game of Thrones’a atıf yapan paylaşımda bulunması, fenomen dizinin yayınlandığı kanalı sonunda isyan ettirdi. 

Sputnik'te yer alan habere göre, kanaldan, ‘coşkuyu anlıyoruz ama bizi siyasi amaçlar için kullanmayın’ mesajı geldi.

Dizinin yayınlandığı HBO kanalının sözcüsü yaptığı açıklamada, “Şimdi final sezonu da başladığından Game of Thrones için gösterilen coşkuyu anlasak da, biz yine de fikri haklarımızın siyasi amaçlar için kullanılmasını tercih ediyoruz” dedi. 

İki yıldır devam eden 2016 başkanlık seçimiyle ilgili soruşturma raporu nihayet dün yayımlanmış, Trump ve kampanya ekibinin Rusya ile gizli işbirliği içinde olduğuna dair bir saptamada bulunmadığı bilgisi kamuoyuyla paylaşılmıştı.

Bunu ‘kutlayan’ Trump, Game of Thrones'a atıf yapan bir paylaşımda bulunarak, "Gizli işbirliği de adaleti engelleme de yok. (Benden) Nefret edenler ve radikal sol Demokratlar için OYUN BİTTİ” diye yazmıştı.

TRUMP BUNU HEP YAPIYOR

Ancak bu Trump’ın ilk göndermesi değil. Daha önce de dizinin ünlü repliği ‘Winter is coming’ (Kış geliyor) ifadesine gönderme yapan Trump, "Sanctions are coming" (Yaptırımlar geliyor) diye yazmıştı.  Aynı repliği bir kez de Meksika Duvarı için kullanmış bu kez de ‘Duvar geliyor’ demişti.

HBO kadar dizinin fanları da Trump’a tepki gösteriyor. Fanlar, Trump’ı saygı göstermemekle ve diziyi mahvetmekle suçluyor. Bazı fanlar Trump’ı kibirli ve küstah bir karakter olan Kral Joffrey​ Baratheon ile kıyaslıyor.


 

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2019, 13:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17