Fransız devlet radyosuna göre Kraliçe II. Elizabeth öldü!

Fransa'da devlet radyosu RFI, Pele, Clint Eastwood ve Kraliçe II. Elizabeth gibi kişilerin ölüm ilanları, pazartesi günü Radio France Internationale'in (RFI) web sitesinde yayımlandı.

Fransız devlet radyosuna göre Kraliçe II. Elizabeth öldü!

Fransa'da devlet radyosu RFI, birçok tanınmış kişinin ölüm ilanlarını hayatta oldukları halde yanlışlıkla yayınladıktan sonra özür diledi.

RFI yaptığı açıklamada, "teknik bir sorunun" hatalı yayınlara yol açtığını açıkladı. Teknik ekibin yanlışlığı düzeltmek için harekete geçtiğini duyuran yetkililer, hatanın nedeni ve sorumluları belirlemek için de soruşturma başlattığını duyurdu.

Web sitesinde yayınlanan diğer ölüm ilanlarının arasında aktris Brigitte Bardot, İran Dini Lideri Ali Hamaney ve eski ABD Başkanı Jimmy Carter da yer aldı.

Televizyon ve radyo yayıncıları normalde herhangi bir ölüm haberinde hızlı hareket edebilmek için ilan haberlerini önceden hazırlayarak stokta bekletebiliyor.

RFI, bu taslak ölüm ilanlarının "yaklaşık yüz" tanesinin yanlışlıkla kendi web sitelerine Google, Yahoo ve MSN gibi ortak sitelere pazartesi sabahı yüklendiğini açıkladı.

Yetkililer, teknik sorunun, web sitesini farklı bir içeriğin yayın sistemine taşındığı sırada ortaya çıktığını belirtti.

Kaynak: EURONEWS

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2020, 22:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42