Fransa bu görüntüleri konuşuyor!

Fransa'da Sarı Yelekliler'in gösterileri devam ediyor. Gösteriler gençleri de etkisi altına aldı. Fransa'da bir lisenin 153 öğrencisi gösteri yaptıkları nedeniyle polis tarafından kelepçelendi. Şok görüntüler böyle yayınlandı.

Fransa bu görüntüleri konuşuyor!

Fransa'da Sarı Yelekliler'in gösterileri devam ediyor. Gösteriler gençleri de etkisi altına aldı. Fransa'da bir lisenin 153 öğrencisi gösteri yaptıkları nedeniyle polis tarafından kelepçelendi. Paris yakınlarındaki bir okulda 153 genç protestocu gözaltına alındı.

Gözaltına alınanlar arasında 12 çocuk da vardı. Polis, ellerine ters kelepçe taktığı gençlerin bazılarını duvar dibine dizdi. Çoğunluk ise okulun bahçesindeydi.

Gözaltına alınanların tümü diz çöktürüldü. Hepsinden ellerini başlarının üzerine koymaları istendi. Video kaydında coplu polislerden birinin, 'İşte akıllı bir sınıf' dediği duyuldu.

Paris'in yaklaşık 50 kilometre batısındaki Mante-la-Jolie'de çekilen görüntüler, ülkeyi çalkalamaya yetti. Video kaydının alındığı okul ise, Lycée Saint-Exupéry.

Fransa'da üç hafta kadar önce başlayan protestoları, sarı yelekliler sürüklüyor. Hükümet, ülke çapına yayılan protestolar üzerine akaryakıt ve elektrik zamlarını geri aldı.

Ancak, sarı yelekliler Cumartesi günü Paris'te yeniden büyük bir gösteriye hazırlanıyor. Fransız hükümeti, Cumartesi günü on binlerce güvenlik görevlisini sahaya sürecek.

Ayrıca hafta başından bu yana, öğrenciler sokaklarda... Başta Marsilya olmak üzere çok sayıda kentte onlarca öğrenci gözaltına alındı.

Fransa'da birçok okulda eğitime ara verilmiş durumda.
 

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2018, 17:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17