Facebook yönetiminden Zuckerberg kararı

Skandallarla dolu son bir yıl geçiren Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, koltuğunu yine sağlama almayı becerdi.

Facebook yönetiminden Zuckerberg kararı

Sosyal medya platformu Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’in akıbeti belli oldu.

Habertürk'te yeralan habere göre, Facebook CEO'su ve Yönetim Kurulu Başkanı Mark Zuckerberg'in bu iki görevi bir arada yürütmemesini isteyen hissedarların teklifinin değerlendirildiği şirketin genel kurulu yapıldı.

Varlık yönetim şirketi Trillium’un başı çektiği ve Mark Zuckerberg'in yönetim kurulu başkanlığını bırakarak, bu koltuğu bağımsız birine bırakmasının teklif edildiği genel kurul toplantısında, çıkan karar Zuckerberg’in kalması yönünde oldu.

Muhalif hissedarlar bu teklifi, Zuckerberg’in denetlenmeyen muazzam bir güce sahip olduğunu ve bunun şirketin sorunlarına katkıda bulunduğunu ileri sürerek getirmişti. Şirket yönetiminin dün gerçekleştirdiği toplantıda Zuckerberg’in hem görevinden ayrılması ve hem de yönetim kurulundaki oy kullanma gücünün azaltılması yönündeki talep reddedildi.

Sosyal ağın  son dönemlerde fazlasıyla skandala karıştığının açık olduğunu itiraf eden yönetim, Facebook’un büyüklüğü göz önüne alındığında, tüm suçun Mark Zuckerberg’te olmadığını ifade ederek, sosyal ağın CEO’luğu ve yönetim kurulu başkanlığı yürüten Zuckerberg’in bu görevlerinde devam etmesi gerektiğine karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2019, 17:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17