banner10

Facebook hakkında şok iddia!

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri olan Facebook'un sahte hesaplar sorununu yanlış değerlendirdiği ve kullanıcılarının yüzde 50´ye varan oranda gerçek olmayabileceği iddiasında bulunuldu.

Facebook hakkında şok iddia!

Bağımsız araştırmacılardan oluşan PlainSite isimli bir grup, 70 sayfalık detaylı bir rapor yayınlayarak Facebook´un kurucusu Mark Zukerberg´in şirketin yatırımcılarını yanılttığını öne sürdü.

"Sahte hesapların `network´ün yüzde 50´sini geçmiş olması gayet mümkün"

Aaron Greenspan liderliğindeki grup raporda, “Facebook, sahte hesaplar problemi hakkında kamuoyuna öteden beri yalan söylüyor. Sahte hesapların `network´ün yüzde 50´sini geçmiş olması gayet mümkün. Facebook birçok ölçümünü yayınlamayı durdurdu. Çünkü bu ölçümler birbirleriyle çelişiyor ve hatta uydurma. Şirket kendi ürünü üzerindeki kontrolünü kaybetti” ifadesini kullandı.

PlainSite’a göre gerçekmiş gibi hareket eden otomatik sahte hesaplar, Facebook’a reklam verenlerin boşa para harcamasına neden oluyor. Kendilerini yakalamaya çalışan algoritmaları ustalıkla atlatan bu otomatik sahte hesaplar ayrıca yalan haber kampanyaları düzenlemek veya seçim gibi önemli organizasyonları yanlış yönlendirmek için de kullanılabiliyor. 

Kaynak: www.gaste24.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17