banner10

Eşi TikTok'a girmesini yasaklayınca canına kıydı

Hindistan'da iki çocuk sahibi genç kadın, kocası "TikTok" adlı uygulamayı kullanmasını yasakladığı için zehir içerek intihar etti.

Eşi TikTok'a girmesini yasaklayınca canına kıydı

Hızlı büyümesi ve son bir yılda geometrik artan abone sayısıyla git gide bir dünya devine dönüşen sosyal ağ TikTok, bu kez bir ölüm haberiyle gündeme geldi.

Hindistan’da 2 çocuk sahibi 24 yaşındaki bir kadın, kocası Tiktok uygulamasını yasaklayınca zehirle canına kıydı. 

Olay, Tamil Nadu eyaletinde Perambalur şehrinde meydana geldi. Shiva adlı adam, eşi Anitha’nın video oluşturma ve paylaşma uygulaması olan TikTok’ta çok fazla vakit geçirdiği, çocukları ihmal ettiği ve bunun bir bağımlılığa dönüştüğü gerekçesiyle uygulamayı kullanmasını yasakladı.

Zehir içtiği anların videosunu WhatsApp'tan kocasına gönderdi

Bunun üzerine Anitha, zehir içerek intihar etti. Anitha zehir içtiği anları da kayda alarak videoyu WhatsApp üzerinden o sırada çalışmak için Singapur’da bulunan kocası Shiva’ya gönderdi. Görüntülerde Anitha’nın, beyaz bir şişeden siyah bir sıvı içtiği görülüyor. Görüntüleri izleyen Shiva, durumu hemen akrabalarına bildirdi. Eve giden akrabalar ise kadını hemen hastaneye götürdü ancak Anitha hastanede hayatını kaybetti.

İLK 'TİKTOK' ÖLÜMÜ DEĞİL

Yerel medya, ocak ayında Maharashtra eyaletinin başkenti Mumbai’de 15 yaşındaki bir kızın, TikTok uygulamasında çok fazla vakit geçirdiği gerekçesiyle kendisini ikaz eden büyükannesine kızıp doğum gününde kendini asarak intihar ettiğini; nisan ayında da Delhi eyaletinde Salman Zakir isimli 19 yaşındaki gencin yine TikTok videosu çekerken yanlışlıkla arkadaşı tarafından vurulduğunu hatırlattı.

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2019, 15:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17