banner39

Esed'in sözde gazetecisi Sabeh'den Kılıçdaroğlu'na övgü: Müttefikimiz!

Esed'e bağlı sözde gazeteci Nidal Sabeh Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Kılıçdaroğlu'ndan "müttefikimiz" diye bahsetti.

Esed'in sözde gazetecisi Sabeh'den Kılıçdaroğlu'na övgü: Müttefikimiz!

Esed'le çalışan sözde gazeteci Nidal Sabeh, twitter hesabında yaptığı paylaşımlarda "Bizim iktidarımızda şehitler tepesi boş kalacak" sözünü sarfeden Kılıçdaroğlu'nu övdü ve Kılıçdaroğlu'nun müttefikleri olduğunu söyledi.

Sabeh, ‘’Müttefikimiz Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Türkiye'deki atmosferi dinleyin. Herşey kapkara değil, orada da makul ve temiz sesler var. Emin olun ki İdlib'den hareketle Erdoğan'ı indireceğiz. Önemli olan artık kafese girdi.’’ Dedi.

Sözde gazeteci Sabeh bir başka skandal paylaşımında ise ‘’Arap dünyası, Türkiye muhalefeti lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Suriye ve Libya'nın işgalini reddeden ahlaki tavrını unutmayacaktır. Sevgili Türkiye halkına şunun iletilmesini rica ediyorum: Erdoğan ve AKP rejimi düştüğünde onlarla en iyi ilişkileri kuracağız. Bugün mesele seçimlerdir.’’ Sözlerini sarfetti.

Kılıçdaroğlu, "Buradan bütün milletime söz veriyorum; Millet İttikafı'nın iktidarında şehitler tepesi boş kalacak.'' Demişti.

Bu sözlerinin ardından İdlib şehitlerinden Uzman Onbaşı Halil Çankaya için Ankara'da düzenlenen cenaze törenine katılan Kılıçdaroğlu herkese pes dedirtmişti.
Kılıçdaroğlu’nun ‘’Şehitler tepesi boş kalacak.’’ sözlerine çok sinirlendiği öğrenilen MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin, alana sonradan gelen CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun elini sıkmayışı da kameralara yansımıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise AK Parti İl Danışma Kurulu'nda açıklamalarda bulunup, Kılıçdaroğlu'nun sözlerine çok sert tepki göstermişti. Erdoğan, Kılıçdaroğlu’na "Bilmeyerek söylediğini düşünüyoruz. Eğer bilerek söylediyse çok daha vahim" ifadelerini kullanmış, "İkide bir bu partinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'tür diyorsun. Gazi Mustafa Kemal ne diyordu, 'Ben size ölmeyi emrediyorum'. Sen kendi partinin geçmişinden bile bir habersin. "sözleri ile yüklenmişti.

Esed'in bir numaralı medyacısı Nidal Sabeh’in daha önce de Ekrem İmamoğlu'nun fotoğrafını paylaşıp ‘’Araplar, Türkiye halkı ile Erdoğan rejiminin farkını biliyor. Bütün zalimlerin gittiği gibi Erdoğan rejimi de birgün yıkılacak ve gidecektir. Ancak Türkiye halkı kalıcıdır ve bizimledir. Son belediye seçimleri de bunun ıspatıdır. Müttefiklerimiz büyük şehirlerde net zaferler kazanmıştır. Ekrem İmamoğlu'nun İstanbul'da kazandığı zafer bizim zaferimizdir.’’ paylaşımında bulunduğu ortaya çıktı.

Kaynak: Gaste24

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2020, 13:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42

banner19

banner43