Ermenistan ordusundan çarpıcı itiraf: Yüzde 100'ü yalandı

Azerbaycan ordusu karşısında büyük yenilgiye uğrayan Ermenistan ordusundan çarpıcı bir itiraf geldi. Ermenistan Savunma Bakanlığı Askeri Kontrol Teşkilatı eski başkanı Movses Hagopyan çatışmalar sırasında ortaya atılan bilgilerin yüzde 100'e yakının yalan olduğunu söyledi.

Ermenistan ordusundan çarpıcı itiraf: Yüzde 100'ü yalandı

Azerbaycan ile girdikleri çatışmalar sonrası tarihi kayıpla işgal altında tuttuğu Dağlık Karabağ bölgesinden çekilmek zorunda kalan Ermenistan ordusunda itirafların ardı arkası da kesilmiyor.

Ağır mağlubiyetin ardından çok sayıda istifanın yaşandığı Ermenistan ordusunda görevi bırakan isimlerden biri ise Ermenistan Savunma Bakanlığı Askeri Kontrol Teşkilatı eski başkanı Movses Hagopyan oldu.

İstifa nedenlerini açıklayan Hagopyan çok çarpıcı bir itirafta da bulundu.

Ermenistan Savunma Bakanlığı Askeri Kontrol Teşkilatı eski başkanı Movses Hagopyan

Sputnik Ermenistan'a konuşan ve 5 Ekim'de istifa etmeye karar verdiğini belirten Hagopyan bu kararın gerekçesi olarak ise Başbakan'ın Karabağ'dan Erivan'a dönmesi ve "duvarın dibinde ağlayanlar" meselesini çözmesi için asker çağırması olarak ifade etti.

YÜZDE 100'Ü YALANDI

44 gün süren savaşta yayılan yalanların ülkeyi derin bir krize sürüklediğini de kaydeden Hagopyan, 'Ermenistan Savunma Bakanlığı bilgi merkezinin görevlerinden birinin de düşmanın kafasını karıştırmak olduğunu ve bu süreçte ortaya atılan iddialarda kullanılacak yalanların yüzde 30'u geçmemesi gerektiğini kaydederken, bu işlemin bahsedilen çerçevede olmadığını yalanların yüzde 100'e ulaştığını bunun da ülkede krize yol açtığını belirtti.

Kaynak: Yenişafak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42