Erdoğan'ın açıklaması sonrası Rusya'dan son dakika S-400 çıkışı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Bosna Hersek'e gitmeden önce yaptığı S-400 füze sistemi ile sözleri sonrasında Rusya'dan dikkat çeken S-400 çıkışı geldi.

Erdoğan'ın açıklaması sonrası Rusya'dan son dakika S-400 çıkışı

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 6 Temmuz'daki telefon görüşmesinde S-400 anlaşmasını da ele alıp almadıkları sorusuna, "Tabii ki bundan bahsettiler. Söz konusu anlaşma gerçekleştirilme aşamasında" cevabını verdi.

Kremlin Sözcüsü, söz konusu anlaşmanın tam olarak hangi aşamada olduğu sorusunu ise "Olması gereken aşamada. Daha ayrıntılı bilgi vermem mümkün değil"  diye cevapladı.

ERDOĞAN: MUTABIK KALDIĞIMIZ TARİHLER VAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bosna Hersek'e hareketi öncesi yaptığı açıklamada, "Şu anda S-400'ün yolculuk hazırlığı devam ediyor, tarih için ısrar etmeyin. Bizim kendileriyle mutabık kaldığımız tarihler var. Yükleme çalışmaları devam ediyor. Yerleşim planları ve nereye konuşlanacağını Milli Savunma Bakanlığı ve Genelkurmay Başkanlığımız planlıyor. Önümüze getirecekler ve gelen S 400'ler burada konuşlanacak. S-400'ler uçakla getirilecek. Ülkemiz, bölgemiz ve özellikle dünyamız için hayırlı olsun" demişti.

Kaynak: www.gaste24.com

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2019, 15:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17