Brexit'te flaş gelişme

İngiliz Hükümetinden, Brexit Anlaşması'ndaki "tedbir maddesi"ne ilişkin, yasal bağlayıcılığı olan değişiklikler elde edildiği bildirildi.

Brexit'te flaş gelişme

İngiliz Hükümetinden, Brexit Anlaşması'ndaki "tedbir maddesi"ne ilişkin, yasal bağlayıcılığı olan değişiklikler elde edildiği yönünde açıklama geldi.

İngiliz parlamentosunun alt kanadı Avam Kamarası'nda konuşan Liddington, “Brexit anlaşmasında yasal bağlayıcılığı olan değişiklikler elde ettik.” dedi.

Hükümetin elde ettiği değişikliklere göre, AB'nin, İngiltere'yi “tedbir maddesi”ni kullanarak müzakere sürecinde mahsur bırakmasının önüne geçileceğini belirten Liddington, AB'nin böyle bir niyetle hareket etmesi halinde, konunun bağımsız hakemliğe götürülmesi için zemin oluşacağını söyledi.

Liddington, İngiltere ile AB'nin, “tedbir maddesi”nin yürürlüğüne Aralık 2020'de son verilmesini sağlayacak ortak bir mekanizma üzerinde de uzlaştığını kaydetti. 
Öte yandan İngiltere Başbakanı Theresa May, müzakereleri sonuca bağlamak üzere AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker ile Fransa'nın Strasbourg kentinde akşam saatlerinde bir araya geldi. Ancak ikilinin düzenlemesi beklenen ortak basın toplantısı henüz gerçekleşmedi.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2019, 12:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17