banner10

BM'den Venezuela için çağrı

BM Genel Sekreteri Guterres, Venezuela'da düzenlenen hükümet karşıtı gösteriler ve yaşananlarla ilgili taraflara tansiyonu düşürme, şiddeti ve gerginliği önleme yönünde çağrı yaptı.

BM'den Venezuela için çağrı

BM Genel Sekreteri Guterres'in, ABD destekli bazı güçlerin hükümeti devirmek için harekete geçtiği Venezuela'da, taraflara, tansiyonu düşürme, şiddeti ve gerginliği önleme çağrısında bulunduğu bildirildi.

Venezuela'da Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido, ülkede düzenlenen hükümet karşıtı gösterilerde kendisini "geçici devlet başkanı" ilan etti. 

ABD Başkanı Donald Trump yaptığı açıklamada, Guaido'yu ülkenin "geçici devlet başkanı" olarak tanıdığını duyurmuştu. Türkiye'den yaşananlara tepki var. 

Venezuela’da Maduro karşıtı gösterilerin şiddeti, Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido’nun yemin ederek kendisini geçici devlet başkanı ilan etmesinden sonra artmı durumda.

Resmi kaynaklar, Guaido’nun yemin töreninden sonra gösterilerde hayatını kaybedenlerin sayısının 8’e yükseldiğini açıkladı. Gösterilerde birçok kişinin de yaralandığı belirtildi. 

Kaynak: www.gaste24.com

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2019, 14:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17