banner10

Bakan Gül'den İsrailli mevkidaşına cevap

Adalet Bakanı Gül, İsrail Adalet Bakanı Şaked'in tepki çeken sözlerine cevap verdi.

Bakan Gül'den İsrailli mevkidaşına cevap

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, İsrail Adalet Bakanı Ayelet Şaked’in skandal sözlerine cevap verdi. Bakan Gül, "Ne terör devleti İsrail’in YPG, PKK gibi terör örgütlerine destek fırsatını ganimet bilerek saldırmasına, ne de İsrail Adalet Bakanı’nın terör adına ağıt yakmasına şaşırmıyoruz. Bizler bu coğrafyada zulüm, işgal ve terörün sonu gelene dek rahatsızlık vermeye devam edeceğiz." ifadesini kullandı.

Bakan Gül, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun Türk ordusuna yönelik iftiralarına ilişkin paylaşımda bulundu.

"Türkiye'nin terörle mücadeledeki azim ve kararlılığı, hem sahada hem masa başında aldığı sonuçlar ve Cumhurbaşkanımızın haykırdığı hakikatler yalnızca İsrail Başbakanı Netanyahu'yu değil, İsrail Adalet Bakanını da fazlasıyla rahatsız etmiş." ifadesini kullanan Gül, şunları kaydetti:

"Ne terör devleti İsrail'in YPG, PKK gibi terör örgütlerine destek fırsatını ganimet bilerek saldırmasına ne de İsrail Adalet Bakanı'nın terör adına ağıt yakmasına şaşırmıyoruz. Bizler bu coğrafyada zulüm, işgal ve terörün sonu gelene dek rahatsızlık vermeye devam edeceğiz."

İSRAİLLİ BAKANIN SÖZLERİ

İsrail Adalet Bakanı Ayelet Şaked, dünyaya terör örgütü YPG/PKK'yı koruma çağrısı yaparak ''Umarım uluslararası toplum Erdoğan'ın Kürtleri katletmesini önler" ifadelerini kullanmıştı.

Şaked, Filistinli şehitlerin annelerinin de öldürülmesi gerektiği ve onların çocuklarının küçük birer yılan olduğu" yönündeki skandal ifadeleri 2014'te sosyal medyahesabında paylaşmasının ardından Binyamin Netanyahu hükümetinde Adalet Bakanlığı görevine getirilmişti.

İsrail'in Jerusalem Post gazetesinde yer alan habere göre Ordu Radyosuna konuşan Şaked, ABD'nin Suriye'den çekilmesinin "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı güçlendireceğini, İsrail'in ise zararına olacağını" söylemişti.

Şaked, Suriye'deki terör örgütü YPG/PKK varlığını kastederek, "Umarım Kürtler Türklere karşı olan savaşlarını kazanırlar. Umarım uluslararası toplum Erdoğan'ın Kürtleri katletmesini önler" ifadelerini de kullanmıştı.

Kaynak: www.gaste24.com, AA
 

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2018, 16:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17