Almanya Ülkücü hareketi hedef haline getirdi

Fransa'dan sonra Almanya'da da Türk ve İslam düşmanları Ülkü Ocakları'nı hedef aldı. Ülkücü hareketin etkisini bastırmak isteyen Almanya, önergeyi kabul etti. Almanya'da gözler, dernekleri kapatma yetkisine sahip olan İçişleri Bakanlığı'na çevrildi.

Almanya Ülkücü hareketi hedef haline getirdi

Almanya'da Federal Meclis, ülkücü harekete bağlı derneklerin yasaklanmasının incelenmesiyle ilgili verilen önergeyi kabul etti.

Federal Mecliste hükümeti oluşturan Hristiyan Birlik (CDU/CSU) partileri ve Sosyal Demokrat Partisi (SPD) ile muhalefetteki Hür Demokrat Parti (FDP) ve Yeşiller Partisi'nin verdiği "Milliyetçiliğe ve ırkçılığa karşı çıkmak, ülkücü hareketin etkisini bastırmak" başlıklı önerge görüşüldü.

GÖZLER İÇİŞLERİ BAKANLIĞI'NDA

Kabul edilen önergeyle federal hükümete ülkücü hareketin Avrupa'da etkisinin bastırılması için önlemler alınması, faaliyetlerinin Almanya'da yakından takip edilmesi, derneklerinin yasaklanmasının incelenmesi, kamuoyunun ve kurumların ülkücü hareketin hedefleri hakkında bilgilendirilmesi, internet üzerinden propagandaya karşı çıkılması için tüm yasal imkanların kullanılması çağrısında bulunuluyor.

Almanya'da dernekleri kapatma yetkisi kendisinde olan İçişleri Bakanlığı'nın, bu konuda nasıl bir tutum sergileyeceği konusunda herhangi bir açıklama yapılmadı.

Macronun yeni hedefi Ülkü Ocakları: Skandallarına bir yenisini daha ekledi    MACRON'UN YENİ HEDEFİ ÜLKÜ OCAKLARI: SKANDALLARINA BİR YENİSİNİ DAHA EKLEDİ

FRANSA ÜLKÜ OCAKLARI'NI KAPATACAK

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, ülkesinde yaşayan Müslümanlara yönelik psikolojik baskı ve İslam karşıtı uygulamalarına bir yenisini daha eklemeye hazırlanıyor.


Fransa parlamentosunda konuşan İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, 'Bozkurtlar' hareketi olarak bilinen Ülkü Ocakları'nı kapatmak için harekete geçileceğini duyurdu.

Kaynak: a haber

.

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2020, 08:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8