AB'den 23 Haziran'daki İstanbul seçimi öncesi manidar YSK hamlesi

31 Mart seçimleri sonrası usulsüzlükler nedeniyle İstanbul seçimlerinin YSK tarafından seçimin tekrarlanması kararının ardından hükümeti eleştiren açıklamalarda bulunan Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi heyeti, 23 Haziran seçimleri öncesi Ankara ve İstanbul'da YSK üyeleri ile görüşecek.

AB'den 23 Haziran'daki İstanbul seçimi öncesi manidar YSK hamlesi

Avrupa Konseyi'nden yapılan açıklamaya göre,  İngiliz Andrew Dawson'un başkanlığındaki heyet, İstanbul'daki İl Seçim Kurulu üyeleri ile de yine seçim öncesi görüşmelerde bulunacak. Heyet, Ankara'da yabancı diplomatik temsilciler, sivil toplum örgütleri ve medya temsilcileriyle de bir araya gelecek.

Seçim günü oy verme ve sayma işlemleri sırasında sandıklarda inceleme yapacak olan heyet, 24 Haziran'da bir basın toplantısı düzenleyerek ilk izlenimlerini kamuoyu ile paylaşacak.

Seçimleri 9 Kongre üyesi ile birlikte 5 idari personel ve uzman izleyecek.

Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi, 31 Mart seçimleri sonrası usulsüzlükler nedeniyle İstanbul seçimlerinin Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından seçimin tekrarlanması kararının ardından hükümeti eleştiren açıklamalar yapmıştı. 

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2019, 14:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17