banner10

ABD'den YPG/PKK'ya 200 tırlık yardım

ABD, Irak'tan Suriye'deki terör örgütü YPG/PKK'nın işgal ettiği Deyrizor iline yaklaşık 200 tırla yapı malzemesi ve iş makineleri sevk etti. Malzeme ve makinelerin YPG/PKK işgalindeki yerleşimlerin idari yönetimlerine iletileceği öğrenildi.

ABD'den YPG/PKK'ya 200 tırlık yardım

Türkiye'nin NATO müttefiki ABD, Irak sınırından Suriye'de terör örgütü YPG/ PKK işgal ettiği Deyrizor kentine yaklaşık 200 tırlık sevkiyat yaptı. Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, ABD, önceki gün Irak-Suriye sınırındaki Simelka kapısından terör örgütü YPG/PKK bölgesine yaklaşık 200 tırla yapı malzemesi ve iş makineleri soktu.

İDARİ YÖNETİMLERE GÖNDERİLDİ

AA'da yer alan habere göre kaynaklar, tırların Deyrizor'daki Ömer petrol sahasına ulaştığını, burayı merkez olarak kullanarak farklı noktalara dağıtım olacağını söyledi. Malzeme ve makinelerin YPG/PKK işgalindeki yerleşimlerin idari yönetimlerine iletileceği öğrenildi.

TÜNEL İÇİN KULLANABİLİRLER

Bölgedeki yerel kaynaklar, YPG/PKK'nın iş makinelerini tünel kazma faaliyeti için kullanabileceğine de dikkati çekti. Örgüt, Türkiye sınırı hattında, batıdan doğuya doğru Münbiç, Aynularab (Kobani),Tel Abyad, Rasulayn, Kamışlı ve Malikiyye'de de söz konusu faaliyetini sürdürüyor. Terör örgütünün son olarak 15 Nisan'da örgütün kazı çalışmalarını görüntülemişti.

SURİYE'NİN ÜÇTE BİRİ YPG/PKK İŞGALİNDE

YPG/PKK, ABD desteğiyle terör örgütü DEAŞ'ı şubat ortasında Deyrizor'dan çıkardıktan sonra, bu kenti de işgal etmişti. Ancak ABD buna rağmen YPG/PKK'ya Hummer marka dört çeker araçlar ve tankerler içeren sevkiyatlarına devam etmiş, son olarak 2 Nisan'da 100 civarında tır örgütün işgal bölgesine girmişti. Örgüt halihazırda Suriye topraklarının üçte birini işgalinde tutuyor.

Kaynak: AA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17