banner10

ABD'den Türkiye'ye seyahat uyarısına güncelleme

ABD Dışişleri Bakanlığı Türkiye'ye yönelik seyahat uyarısını güncellerken, vatandaşlarından Türkiye'ye seyahatlerini yeniden gözden geçirmeleri yönünde uyarıda bulundu.

ABD'den Türkiye'ye seyahat uyarısına güncelleme

ABD Dışişleri Bakanlığı Türkiye genelinde seyahat riskini, 'seyahati yeniden gözden geçirin' anlamına gelen 'seviye 3' olarak belirledi.

Terör ve keyfi tutuklamalara karşı vatandaşların uyarıldığı açıklamada bazı bölgelerde riskin daha fazla olduğunun altı çizildi. Bu bölgelerin başında Suriye ve Irak sınırına yakın yerlerin geldiği bildirildi.

"OLASI SALDIRILAR PLANLANMAYA DEVAM EDİYOR"

"Terör grupları Türkiye'ye yönelik olası saldırılar planlamaya devam ediyor" denilen açıklamada turistik bölgelerin, toplu taşıma araçlarının, pazar ve alışveriş yerlerinin, yerel yönetim binalarının, ibadethanelerin, parkların, büyük spor etkinlikleri ve kültürel etkinliklerin, eğitim kurumlarının, havaalanlarının ve diğer kamuya açık alanların teröristler tarafından hedef alınabileceği kaydedildi. Açıklamada teröristlerin daha önce bu yerleri hedef aldığı anımsatıldı.

Güvenlik güçlerinin on binlerce kişiyi gözaltına aldığı belirtilen açıklamada bunlar arasında ABD vatandaşları da olduğu ve bu kişilerin terör örgütleriyle bağlantılı olduklarının iddia edildiği kaydedildi. Bu tutuklamaların birçok kez gizli tanıklar ve siyasi sebeplerle yapıldığı da ifade edildi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17