ABD'de 3 gün içinde 2. büyük deprem... Son 20 yılın en büyüğü

ABD'nin California eyaleti, 4 Temmuz'da gerçekleşen 6,4'lük depremin ardından bu kez daha büyük bir depremle sarsıldı. Deprem, bölgede son 20 yılın en büyük depremi olarak kayda geçti.

ABD'de 3 gün içinde 2. büyük deprem... Son 20 yılın en büyüğü

ABD'nin California eyaleti, 4 Temmuz'da gerçekleşen ve son 20 yılda yaşanan en büyük sarsıntı olduğu belirtilen 6,4'lük depremin ardından bu kez de 6,9 büyüklüğünde 2. bir depremle sallandı.  

ABD Jeolojik Araştırmalar Merkezi (USGS), merkez üssü Ridgecrest kentinin 17 kilometre kuzeydoğusu olan 6,9  büyüklüğünde deprem meydana geldiğini duyurdu.  

Bölge perşembe günü de merkez üssü Ridgecrest yakınları olan 6,4  büyüklüğündeki depremle sarsılmış,  bunun, California'da son 20 yılda yaşanan en şiddetli deprem olduğu açıklanmıştı.

   

İlk depremin ardından artçı sarsıntıların yoğun yaşandığı bölge genelinde yollar, su ve gaz borularında hasar oluşurken Ridgecrest kentinde, acil durum ilan edilmişti.  

1400 ARTÇI SARSINTI

ABD'nin California eyaletinde dün gerçekleşen 6.4 şiddetindeki depreminin ardından 1400'ten fazla artçı sarsıntı kaydedilmişti. Yetkililer artçıların devam edebileceği uyarısında bulunurken, yollarda çatlaklar, su ve gaz borularında ise hasarlar oluştu.

Kaynak: www.gaste24.com

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2019, 10:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17