banner10

Kaliforniya'daki saldırgan eski ABD askeri çıktı

ABD'nin Kaliforniya eyaletinde bir okulun folk müzik gecesinin yapıldığı bara düzenlenen silahlı saldırı sonucu 12 kişi hayatını kaybetti. Saldırıda sırasında içeride en az 200 kişi vardı. İntihar eden saldırgan eski ABD askeri çıktı.  Ağustos 2008 ile Mart 2013 arasında ABD donanmasında aktif olarak görev yapan saldırgan silahının mermi kapasitesini artırmak için düzenek yapmış.

Kaliforniya'daki saldırgan eski ABD askeri çıktı

ABD'nin California eyaletindeki Thousand Oaks kasabasında bir barda, silahlı bir kişinin etrafa ateş açması sonucu 1'i polis 12 kişi hayatını kaybetti.

Olay Los Angeles'ın 65 km kuzeybatısındaki Borderline Bar and Grill adlı barda, yerel saatle gece 23:20 sıralarında yaşandı. Saldırı sırasında barda bir okulun folk müzik gecesinin yapıldığı ve en az 200 kişi bulunduğu belirtildi. 11 kişi olay sırasında barın içinde, polis ise kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Bölge polisi olayın tehdit seviyesini ikinci seviye toplu katliam olarak güncelledi.

SALDIRGAN ESKİ ASKER ÇIKTI

ABD’nin California eyaletinde yer alan Thousand Oak bölgesinde bir barda düzenlediği silahlı saldırıda biri polis memuru olmak üzere 12 kişiyi öldüren saldırganın kimliği belli oldu. Polis, eski bir deniz piyadesi olan 28 yaşındaki Ian David Long'un, silahlı saldırıyı gerçekleştirdikten sonra intihar ettiğini açıkladı.

Glock marka 45 kalibrelik silah kullandığı belirlenen Long'un, namludaki ile birlikte 11 mermi kapasitesine sahip silahın namlusuna ek yaparak mermi alma kapasitesini artırdığı da belirlendi.

Borderline Bar’da en az 200 kişinin bulunduğu sırada ölüm saçan Long, Savunma Bakanlığı kayıtlarına göre Ağustos 2008 ile Mart 2013 arasında ABD donanmasında aktif olarak görev yaptı.

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2018, 23:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner6

banner17