Daha kötü ne olabilir ki

Bir Fenerbahçeli için başına gelen en kötü şey sıradakidir. Bunu 7 sene önce söylemiştim. Hala geçerli ve bu sezonun özeti bu olmaya başladı.

Maça başlarken son haftalarda kötü oynayan Mehmet Topal ve Tolgay'ın ilk 11 de Zajc ve geçen hafta oyuna girdikten sonra takımın en iyilerinden Jailson yedekteydi. Sol bekte hicbir varlık gösteremeyen İsmaıl ilk 11 de altyapıdan törenle imza attırılan Cebrail ise maç kadrosunda yoktu. Yine U21 takımının forveti Alanya'ya getirilmemişti.

Alanya'nın en iyi yaptığı şey geçiş oyunlarında kaptıkları toplarla rakiplerini eksik yakalamak iken, Fenerbahçe, stoperler arasında kalan Topal ve çevre kontrolü olmayan Tolgay sayesinde Alanya'ya istediği futbol oynama şansını veriyordu.

Ilk yarıda Alanya girdiği pozisyonları gole çevirmeyince golsüz bitti. 

Ikinci yarı ise Alanya kendine hiçbir önlem almayan Fenerbahçe'ye kopya hücumlar yapmaya devam etti ve golü buldu.

Devre arasında alınan biri sık sık sakatlanan Serdar diğeri ise pozisyon bilgisi düşük Sadık'tan Serdar sakatlanıp yerine Sadık girdi. Yenilen golde de rol oynadı.

Ligin ilk yarısının bitimine kala gelen devre arası kampı üstüne üç hafta milli maç arası kampı yaşayan devre arası beş transfer yapan Ersun Yanal bu takıma maalesef hiçbir gözle görülür katkıda bulunamadı. Diğerleri kötü olmasa Fenerbahçe düşerdi senaryosu böyle giderse Fenerbahçe düştü olarak revize edilecek. Fenerbahçe bu futbolla kalan haftalarda hangi maçtan üç puan alacak bilemiyorum. Erzurum ve Akhisar gibi takımlarda direkt rakibi.

Bu kadro yetersiz  diyenlere cevabım bu kadro şampiyon olmaya değil kümede kalmaya oynuyor. Ayrıca kendinden daha yetersiz kadrolarla Sergen Yalçın, Hikmet Karaman, Bülent Korkmaz'ın yaptıkları ortada.

Fenerbahçe yönetimi artık radikal çözümlere başvurmak zorunda. Radikal çözümleri istediğiniz gibi doldurabilirsiniz.

 Daha kötü ne mi olabilir. Bekleyelim nasılsa sıradaki mevcuttan kötü olacak gibi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
irfan ergen
irfan ergen - 3 ay Önce

tebrik ediyorum yazarımızı. ali koç başkan tekrar tekrar okusun ve de biran önce çuvaldızızı bi kendine batırsın. bu fenerbahçe 20 oyuncusu artı ersun hocasıyla süper ve 1.ci ligin enkötü takımı...yazıklar olsun başkanından yardımcılarına oyuncularında o yuncaları alan herkademedeki ler...Q!!!!

banner8

banner19

banner6

banner17