"Come Armageddon Come"

Bazı sezonlar vardır hemen bitsin istersin. Hatta FM'de olsan ya save ettiğin maçları tekrar tekrar oynarsın, ya da umut yok diye yeni oyun açarsın. Fenerbahçe için bu sezon tam da o sezon. Hatta bitsin dediğin bu sezon, hep söylediğim "Bir Fenerbahçeli için başına gelen en kötü şey sıradakidir" cümlesinde olduğu gibi küme düşme ile bile sonuçlanabilir. 

Fenerbahçe ilk maçı 1-0 önde bitirdiği rövanş maçına yanlış oyuncu tercihleri ile çıktı. Gol atamadığı için eleştirilen ancak fiziken rakip savunmaları yoran Slimani yedekte, Alper ilk 11'de başladı Fenerbahçe'de. Alper'in sürekli yaptığı pas hataları ve pozisyon hataları ile eksik oynayan Fenerbahçe, Slimani olmayınca yerinde oynayan Ayew'in de yerini yadırgaması ile 9 kişi oynamaya başladı. Geniş alanda yakalanınca hataya açık olan Sadık ve kafada Fenerbahçeyi bitirmiş Şener'i de katınca Fenerbahçe çok eksik kaldı. Üstüne Hasan Ali'nin de kötü oyunu eklenince 2-0 mağlubiyet çok çabuk geldi. Tam bu noktada olabilecek en büyük mucize gerçekleşti. Fenerbahçe Topal ile golü buldu ve devre oldu. Tolgay-Alper değişikliği ile Tolgay orta sahaya Elif sol öne gidince Fenerbahçe dengeli bir takım haline geldi. Bu noktada topu Fenerbahçe'ye verelim nasılsa onlar hata yapar diye düşünen Zenit'in de katkısı büyüktü. Hasan Ali sakatlanıp yerine İsmail girince herkes endişelendi. Çünkü Hasan Ali kötü oynasa bile iyi mücadele eden bir oyuncu. İsmail'in de girmesi ile yeniden dengesi bozulan Fenerbahçe, tam da Zenit'in istediği gibi Moses'ın kaptırdığı topta arka arkaya hatalarla golü yedi ve maç aslında orada bitti.

Turu çok da arzulamayan Aralık ayından bu yana resmi maç yapmayan Zenit turu aldı gitti. Fenerbahçe ne Ağustos ayında ne de Ocak ayında Serdar Azmun gibi bir oyuncu alamadığı için elendi. Ya da Dirar, Soldado gibi oyuncuları Uefa kadrosuna yazmadığı için elendi. Ya da Ersun Yanal yanlış kadro çıkardığı için elendi. Ya da Topal son golde hata yaptığı için elendi. Ya da bundan önceki yönetim Şener, Alper, Hasan Ali, İsmail Köybaşı, Mehmet Topal gibi vasat oyuncularla kadroyu doldurduğu için yollanmışken yerine gelen yeni yönetim de asıl eksikler yerine yanlış yerlere başka vasat oyuncular aldığı için elendi. Bunlardan hangisi aklınıza yatıyorsa o sebebi yazın. Ya da siz başka sebep yazın.

Sonuç bu sezon hüsran, sıradaki hüsran buraya yazmaya yüreğimin elvermediği hüsran olmaz umarım. 

Eğer olursa Morrisey'in "Everday is like sunday" parçasında yazdığı gibi " Come Armageddon Come" demekten başka çare yok. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
erkan ak
erkan ak - 5 ay Önce

doğru cüneyt arkadaşım...

banner8

banner19

banner6

banner17