Cennet ve Cehennem

İlk yarıda Beşiktaş doğru oyuncu ve doğru oyun ile tarihi farkı kısmen yakaladı. İkinci yarı Fenerbahçe galibiyeti kaçırdı. Böyle bir maçın analizi nasıl yapılır?

Deneyelim : Beşiktaş ilk yarıda Atiba, Dorukhan ile Fenerbahçe orta sahasını dövdü. Tolgay-Miha ikilisini sahadan sildi. Topal da savunma arasına girince Fenerbahçe sürekli top kayıpları ile maçı kendi kalesine duvar tenisine çevirdi. Sadık sürekli ellerini kaldırıp adam arıyordu. Burak, Fenebahçe stoperleri arasında slalom yapıyordu. Basketbolda ki mola hakkı futbol da olsa Yanal tüm molalarını ilk yarıda bitirirdi.

Ikinci yarı kaybedecek bir şeyi kalmayan Fenerbahçe, Valbuena ve Ayew'i alarak tüm riskleri aldı. Bu noktada herkes gelecek bir golün maçı ya farka ya da başka bir hikayeye çevireceğini biliyordu. Bu noktada Fenerbahçe'nin gelen golü maçın yönünü belirledi. Orta sahada Kagawa'nın düşmesi boşluklar arasında gezen Valbuena'nın Fenerbahçe'de Miha ile iki oyun kurucuya dönmesini sağladı. Arka arkaya gelen gollerden sonra iki takımın da kaçan golleri ve 3-3 biten maç.

İlk yarıyı Ersun Yanal çıkardığı yanlış 11 ile verdi. Ikinci yarı değişikliklerle geri aldı. Şenol Güneş ise tam tersini yaptı. 

Maçın devre arası bu yazıyı Yanal ya da yönetim istifa eder diye yazan ben Cüneyt Kaşeler, o yazıya, " Elm Sokağında Kâbus" başlığı atmıştım. Ilk yarı dökülen Sadık ve Tolgay ikinci yarı kahraman oldu. Ama bence maçın Fenerbahçe adına kahramanı Dirar.

Mirin ise ikinci yarının en kötüsü oldu.

Bu puan Fenerbahçe için 1 puandan fazlası. Beşiktaş için kaybedilen 2 puan 2 puandan fazlası. 

Son cümle deyip:  Taraftar konusunda yazmak tarzım değil ama 3-0 iken bile susmayan Fenerbahçe taraftarı bu maçı döndürdü demek yanlış olmaz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Şakir altaç
Şakir altaç - 5 ay Önce

Beyler beyler devlet bahçeli söylemişti zaten beşiktaş yenilirse ayıp olur .Beşiktaş fenerbahçe düşmüş. Buna birde biz vuralım diye uzatmaya gerek yok bu derbiye siyaset karışmış

banner8

banner19

banner6

banner17