Vatandaşlarda geceleri ortaya çıkan el büyüklüğündeki 'Sarıkız' tedirginliği

Havaların ısınması ile birlikte, bir insan eli kadar boyu olan ve 1 metre yükseğe zıplayabilen 'Sarıkız' olarak bilinen zehirli örümceklerin çoğalması vatandaşları tedirgin etmeye başladı.

Vatandaşlarda geceleri ortaya çıkan el büyüklüğündeki 'Sarıkız' tedirginliği

Batman'ın Kozluk ilçesinde havaların ısınmasıyla ortaya çıkan, bir insan eli kadar boyu olan zehirli  'Sarıkız' örümcekleri Yenimahalle ve Bahçelievler mahallesi sakinlerinin korkulu rüyası oldu.

Habertürk'te yeralan habere göre, hemen hemen her gece evlerinde iki, üç tane gördüklerini söyleyen mahalle sakinleri korkudan kapı ve pencerelerini açamadıklarını ve çocuklarını dışarıya çıkartamadıklarını söyledi.

"GECELERİ ORTAYA ÇIKIYOR"

Uzmanlar ise Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde sıklıkla rastlanan ve 1 metre yükseğe zıplayabilen, akrep bile avlayabilen sarıkız olarak bilinen böceklerin zehir ve ölümcül olabileceğini belirterek vatandaşların duyarlı olması yönünde uyardı.

Kapı önünde korkudan oturamadıklarını dile getiren Bahçelievler Mahallesi sakinler, örümceklerin özellikle çocuklara zarar verebileceğini belirterek ilaçlama yapılmasını istedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2019, 14:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17