banner10

Sporda şiddet yüzde 24 azaldı

Sporda şiddet yüzde 24 azaldı
Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya, “spor alanlarında seyirci sayısı %18 artmasına karşılık, yaşanan şiddet olaylarında %24 oranında azalma meydana gelmiştir” açıklamasını yaptı.

İstanbul Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya “Sporda kazanan her zaman dostluk ve kardeşlik olsun” başlığı altında yaptığı yazılı basın açıklamasına sporda şiddete dikkatleri çekerek, şiddetin yüzde 24 oranında azaldığına vurgu yaptı.

Dünyanın birçok yerinde olduğu gibi Türkiye’de de zaman zaman spor alanlarında sporun centilmenlik ruhuna zarar veren şiddet olaylarının meydana geldiğini belirten Uzunkaya, “2017-2018 sezonunda spor alanlarında meydana gelen olayların engellenmesine yönelik tüm paydaşlarla koordine içerisinde alınan etkin tedbirler ve halkımızın desteği sayesinde spor alanlarında seyirci sayısı %18 artmasına karşılık, yaşanan şiddet olaylarında %24 oranında azalma meydana gelmiştir.” açıklamasını yaptı.

Güvenlik tedbirleri en üst düzeyde olacak Celal Uzunkaya açıklamasına şöyle devam etti: “2018-2019 sezonunda da halkımızın güvenliği için stadyum çevrelerinde trafik, asayiş ve güvenlik önlemleri, müsabaka boyunca tribün güvenliği ve maç sonrası dağılımlarda da güzergah güvenlik tedbirleri en üst düzeyde olacak şekilde planlanıp uygulanacaktır. Sporseverlerin gönül rahatlığıyla, eş ve çocuklarıyla spor alanlarına gidebileceği, spor müsabakalarını keyifle ve güvenle seyredebileceği bir sezon temennisiyle tüm kulüplerimize de başarılar dileriz.”

Kaynak: Bizim Haber Merkezi (BHM)
Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2018, 16:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17