banner10

Siyanür dehşetinde, evlat kurbanı annenin yürek yakan son sözleri ortaya çıktı

Türkiye, geçtiğimiz günlerde İzmir'de üniversiteli Mahmut Can Kalkan'ın, anne ve babasına siyanür içirerek katletmesinin etkisini henüz atlamadı. Evlat kurbanı olan annenin ise son nefesinde, hayatta kalan oğluna söylediği son sözleri de belli oldu.

Siyanür dehşetinde, evlat kurbanı annenin yürek yakan son sözleri ortaya çıktı

Geçtiğimiz hafta içinde yaşanan ve tüm Türkiye'yi şoka sokan siyanürlü aile katliamıyla ilgili yeni detaylar ortaya çıktı.

14 Mayıs'ta İzmir'de meydana gelen kokunç olayda, kimya öğrencisi Mahmut Can Kalkan (21), siyanürlü şerbet içirdiği annesi Fatma (39) ve babası Mehmet Kalkan'ı (46) katletti. Aynı karışımdan içirmek istediği kardeşleri Emir Can (16) ve Mehmet Taha (4) ise  canlarını son anda kurtardı.

Şizofren teşhisi konulan katil tutuklandı

Anne-babasını öldüren Mahmut Can Kalkan tutuklandı. Şizofreni teşhisi konulan katilin, "Cinayeti, sadece benim görebildiğim, kırmızı gözlü ve siyah pelerinli süper kahraman istedi" diye ifade verdiği ortaya çıktı.

Caninin kardeşi Emir Can ise "Ağabeyim bize, '1, 2, 3 fondip' deyince bardaktakileri hızlı bir şekilde içeceksiniz' dedi. Ağabeyim '1, 2, 3' diye saydı, annem ve babam bardaktakileri hızla içti" diyerek olayı anlattı.

Anne son nefeste, "Sakın polisi arayıp ağabeyini ihbar etme" demiş

Katil Mahmut Can Kalkan'ın siyanürü içirip "15 dakikanız kaldı" dedikten sonra anne Fatma Kalkan'ın son nefesinde ortanca oğlu Emir Can'a, "Sakın polisi arayıp ağabeyini ihbar etme" dediği ortaya çıktı.

Anne Fatma ve baba Mehmet Kalkan'ın ölümünün ardından geride kalan Mehmet Taha ve Emircan Kalkan'a anneanneleri sahip çıktı. Ölümden dönen Emir Can Kalkan, ağabeyinden şikayetçi olduğunu açıkladı.

"Pişman değilim. İşim yarım kaldı"

Şizofren katil, "Pişman mısın?" sorusunda "Pişman değilim. İşim yarım kaldı" dediği öğrenildi. Caninin, 'İşim yarım kaldı' diyerek siyanürlü şerbetten içmedikleri için öldüremediği 2 kardeşini kastettiği belirtildi.

Kaynak. Ajanslar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17