Rehin alınan ünlü iş adamı Sarar ve eşi yaşadıkları kâbusu anlattı

Cumartesi gecesi evine giren hırsızlar tarafından eşiyle birlikte rehin alınan ve yüklü miktarda parası çalınan Sarar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Sarar, yaşadıkları kâbusla ilgili "Soyguncuların, evimizin içini iyi bilen birileriyle bağlantılı olduklarını düşünüyorum. Eşim Zehra'yı acımasızca dövdüler" diye konuştu. 

Rehin alınan ünlü iş adamı Sarar ve eşi yaşadıkları kâbusu anlattı

Geçtiğimiz cumartesi gecesi yüzleri maskeli ve silahlı eve giren 3 kişi tarafından, Sarar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Sarar ve eşi Zehra Sarar'ın elleri ve ayakları plastik kelepçe ile bağlanarak rehin alındı ve soyuldu.

Sarar ve eşini Eskişehir'deki evlerinde silahla rehin aldıkları iddia edilen zanlılardan 2'si gözaltına alındı. Yabancı uyruklu olduğu bildirilen bir kadın zanlının, Yalova'da yakalanarak Eskişehir'e getirildiği öğrenildi.

"7 GÜVENLİK ELEMANI DA OLAYI FARK ETMEDİ"

Evlerinin bahçesinde 30 civarında köpek bulunduğunu ancak köpeklerin soygunun gerçekleştiği saatte kapalı bir yerde tutulduğunu ifade eden Sarar, fabrika ve evin güvenliğini sağlayan 7 güvenlik elemanının da olayı fark etmediğini, soyguncuları kaçarken gördüklerini söyledi.

REHİN ALINDIĞI ANLARI ANLATTI

Soyguncuların paranın yerini öğrenene kadar kendilerine çok kötü davrandığını belirten Sarar, Sabah yazarı Yavuz Donat'a yaşadıklarını şöyle anlattı:

EŞİMİ ACIMASIZCA DÖVDÜLER

"Alt kattaydım. Birden yüzleri maskeli, siyah giyinmiş, biri kadın silahlı 3 kişi ortaya çıktı. Sürekli 'Milyon dolar' diye bağırıyorlardı. Eşimle beni üst kata çıkardılar. Plastik kelepçeyle birbirimize bağladılar. Eşimi acımasızca dövdüler. Evliliğimizden beri hediye gelen, eşime hediye ettiğim tüm mücevherleri alıp gittiler. Plastik kelepçeyi makasla kesip kurtulduk ve polisi aradık."

"DEHŞETE KAPILDIK"

Zehra Sarar da şunları söyledi:

"Maskeli 3 kişi birden eve girdi. Sürekli 'kasa', 'anahtar' diyerek üzerime yürüdüler. Dehşete kapıldım. Çok eziyet ettiler. Canımızı kurtarmak için kasa anahtarlarını verdim. Kasanın yerini sormamalarından, kasanın yerini bildiklerini anladım. Bizi öldürebilirlerdi. Allah bizi korudu. Şimdi toparlanıp kendime geldim. Hayatta kaldığımız için şükür kurbanı kestik."

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2019, 14:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17