banner39

Erzurum'da ayı saldırdı: Ölü ve yaralılar var

Erzurum'da kahvaltı sırasında bir ayının saldırısına uğrayan 83 yaşındaki adam hayatını kaybederken, aynı ayı tarafından saldırıya uğrayan genç çiftte yaralandı.

Erzurum'da ayı saldırdı: Ölü ve yaralılar var

Feci olay bugün sabah saatlerinde Erzurum'un Uzundere ilçesinin Ulubay Mahallesi'nde yaşandı. Sabah kahvaltısı için evinin bahçesine çıkan evli ve 2 çocuk babası Mustafa Öneş arkasından gelen ayının saldırısına uğradı.

Öneş'in çığlıkları izerine evden çıkan eşi Gülsün Öneş bağırarak komşularından yardım istedi. Yaşlı adamı bırakıp kaçan ayı  bu kez de bölgede ceviz toplamaya giden Ayşe- Murat Yıldız çifti ile karşılaştı.

EŞİNİ AYININ ELİNDEN TAŞLA KURTARDI

Genç çifte de saldıran ayı, Murat Yıldız'ı tek pençe darbesi ile altına aldı. Bu sırada Ayşe Yıldız ayıya taşla vurmaya başladı. Ayı genç kadının sağ kolundan ısırıp kaçtı.

Yaralılardan Mustafa Öneş, Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Yakutiye Araştırma Hastanesi Acil Servi'ne kaldırıldı. Ağır yaralanan Öneş doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı. Acil Servis önünde eşini bekleyen Gülsün Öneş, "Kahvaltı yapacaktım. Eşim bahçeye çıktı. Bende mutfaktan birşeyler getirecektim. Bağırtılar üzerine dışarı çıktım. Ayının eşime saldırdığını görünce bağırıp komşulardan yardım istedim. Ayı eşimi bırakıp kaçmaya başladı" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42

banner19

banner43