banner10

Engelli vatandaşı otobüse almayan şoföre ibretlik ceza

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, engelli vatandaşı otobüse almadığı tespit edilen şoförün sertifikasının iptal edilip görevden el çektirildiğini duyurdu.

Engelli vatandaşı otobüse almayan şoföre ibretlik ceza

Geçtiğimiz günlerde engelli yolcuyu almayarak yoluna devam eden otobüs şoförüyle ilgili İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden (İBB) açıklama geldi.

Yapılan açıklamada, İstanbul Otobüs A.Ş'ye bağlı erguvan renkli bir otobüsün sürücüsünün engelli bir vatandaşı araca almadığı belirtilerek, "36 CE (Cebeci-Eminönü) hattında çalışan B-1846 kodlu otobüs şoförü, O04309 sicil numaralı Alaettin Akbaşoğlu, Karaköy durağına yanaştığında engelli bir vatandaş araca binmek istemiş, ilgili araç şoförü engelli vatandaşı almadan yoluna devam etmiştir." denildi.

İlgili şoförün cezalandırıldığı aktarılan açıklamada,  yanlış davranışlara kesinlikle göz yumulmayacağı vurgulandı.

Sorumlu işletmeci ve şoför hakkında gerekenin yapılacağı hatırlatılan açıklamada, şöyle denildi:

"Ancak zaman zaman kimi şoförlerimizin kural dışı davranmalarından dolayı münferit bu tür olaylar yaşanabilmektedir. Olay idaremize ulaştığı anda denetim ekiplerimiz yönlendirilmiş, şoför görevden uzaklaştırılmış olup, sorumlu işletmecisi ve şoför hakkında tahkikat ve yaptırım süreci devam etmektedir. Bu tür yanlış davranışlara kesinlikle göz yummayacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz."

Kaynak: www.gaste24.com

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2018, 16:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17