banner10

Diyarbakır'da binada bulunan kolideki cesedin sırrı çözüldü

Diyarbakır'daki bir binanın 4. katında koli içinde bulunan erkek cesedinin sırrı çözüldü.

Diyarbakır'da binada bulunan kolideki cesedin sırrı çözüldü

Diyarbakır'ın Kayapınar ilçesinde kolinin içinde erkek cesedi bulundu. Kurbanın kolinin kapısının önüne bırakıldığı dairede oturan Recep Ü. olduğu belirlendi. Katil zanlısı olarak eşiyle gönül ilişkisi yaşadığı iddia edilen V.Ö. gözaltına alındı.

Peyas Mahallesi'ndeki apartmanın 4. katında kolinin içinde ceset olduğunu gören bina sakinleri, polise ihbarda bulundu. İncelemede cesedin Recep Ü'ye (52) ait olduğu, boynundan ve karnından bıçaklanarak yaşamını yitirdiği belirlendi. Ceset otopsi için Diyarbakır Adli Tıp Kurumuna gönderildi. Recep Ü'nün eşi H.Ü. ile gönül ilişkisi yaşadığı öne sürülen V.Ö. gözaltına alındı.

Recep Ü'nün, evinde V.Ö. ile çıkan arbedede bıçaklanarak hayatını kaybettiği öne sürüldü.

NE OLMUŞTU?

Dün gece bir apartmanın 4'üncü katındaki dairenin önüne bırakılan karton kutudan kan aktığı görüldü. Bina sakinleri, kutuyu açtıklarında erkek cesediyle karşılaşınca polise haber verdi. Cesedin karton kutunun önüne bırakıldığı dairede yaşayan Recep Ürkek'e ait olduğu ortaya çıktı. Recep Ürkek'in eşi H.Ü. ve V.Ö.'nün olayın ardından birlikte evden ayrıldığı belirlendi. 2 ayrı adrese eş zamanlı operasyon düzenleyen ekipler, H.Ü. ve V.Ö.'yü yakalayarak gözaltına aldı.

BIRAKIP KAÇTILAR

İddialara göre Olay günü eve gelen Recep Ürkek'in eşi H.Ü.’yü V.Ö. ile birlikte yakalayınca tartışma çıktığı belirlendi. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Recep Ürkek'in vücudunun çeşitli yerlerinden bıçaklandığı saptandı. H.Ü. ve V.Ö.'nün hayatını kaybeden Recep Ürkek'in cesedini atmak için karton kutuya koyduğu, yakalanacaklarını da anlayınca dairenin önüne bırakıp kaçtıkları tespit edildi.

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2019, 09:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17