Ceren Damar cinayetinde herkesi sarsan tanıklık

Çankaya Üniversitesi'nde kendisini kopya çekerken yakalayan araştırma görevlisi Ceren Damar'ı vahşice katleden Hasan İsmail Hikmet tutuklandı. Silahın sahibi babası Ö.H. serbest bırakıldı. Olayı sosyal medyada anlatan bir tanığın yazdıkları ise herkesi sarstı.

Ceren Damar cinayetinde herkesi sarsan tanıklık

Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesinde bitirme tezinin danışmanlığını yapan araştırma görevlisi Şenel'i dün önce karnından ve bacağından bıçakladığı, ardından emekli polis olan babasına ait tabancayla vurarak öldürdüğü gerekçesiyle gözaltına alınan Hasan İsmail Hikmet  Ankara Emniyet Müdürlüğündeki ifade işlemlerinin ardından savcılığa sevk edildi.

Savcılıktaki işlemlerinin ardından Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilen Hasan İsmail Hikmet tutuklandı.

Soruşturma kapsamında, suç aleti silahın sahibi olduğu gerekçesiyle gözaltına alınan Hasan İsmail Hikmet'in babası Ö.H. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

'HOCAMI ÖLDÜRDÜM'

Emekli polis baba Ö.H.'nin oğlunun kendisinden habersiz beylik silahını aldığını belirterek, “Olay olduktan sonra haberimiz oldu. Evi arayıp hocasını öldürdüğünü söyledi. Biz de kaçmamasını, teslim olmasını söyledik” dediği öğrenildi.

HERKESİ SARSAN TANIKLIK

Olayın ardından cinayet anını gören bir kişi yaşananları sosyal medyada yazdı, anlattıkları herkesi sarstı. O paylaşım şöyle:

Öğrenci saat 11:30’da Medeni Usul Hukuku sınavına giriyor, Ceren Hoca gözetmen. Öğrenci sınavda kopya çekiyor ve Ceren hoca bunu görüyor, tutanak tutuyor.
Öğrenci 'yapmayın' diyor, Ceren Hoca tutanak tutuyor. Öğrenci uzaklaşıyor.

16:00’da Ticaret Hukuku Sınavı yapılıyor, Ceren Hoca yine gözetmen. Sınav bitiyor, Ceren Hoca üst kattaki odasına çıkıyor. Ticaret Hukuku sınavından çıkan öğrenciler aralarında soruları tartışıyorlar. O esnada üst kattan çığlıklar ve iki el ateş sesi geliyor. Öğrenciler üst kata koşuyorlar. Öğlen kopya çekerken yakalanan öğrenci elinde silahla kaçmaya başlıyor. Birkaç öğrenci silahlı öğrencinin peşinden koşmaya başlıyor.
Silahlı öğrenci havaya ateş açınca peşinden koşanlar durmak zorunda kalıyor.
Ceren Hocanın odasına koşuyorlar.

Ceren Hoca kan revan içinde. Ceren Hoca dövülmüş, 8 yerinden bıçaklanmış ve 2 defa vurulmuş. Olay bütün hatlarıyla bu şekilde. Sadece birkaç aydır evli olan, 1992 doğumlu genç bir araştırma görevlisinin hayatına veda etme hikayesi bu.

Ceren Damar'ı katleden caninin ifadesi ortaya çıktı

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2019, 21:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17