banner10

Aysel öğretmenin öğrencileri karne aldı

Yalova'da trafik kazasında hayatını kaybeden öğretmenin sınıfında yapılan karne töreninde öğrenciler duygusal anlar yaşadı. Yalova Valisi Erol'un karne dağıttığı Aysel öğretmenin öğrencileri gözyaşlarına boğuldu.

Aysel öğretmenin öğrencileri karne aldı

Yalova’da kazada ölen öğretmenin öğrencileri karnelerini valinin elinden aldı. Öğretmenlerinin masasında duran fotoğrafı gören öğrenciler gözyaşı döktüler.

KARŞI YÖNDEN GELEN MİNİBÜS ÇARPTI

Geçen mayıs ayında görev yaptığı Mevlana İlkokulu’na gelmek için yola çıkan 4/B sınıfı öğretmeni Aysel Akın (37), minibüsten inip yola çıktığı sırada karşı yönden gelen bir minibüsün altında kalarak ağır yaralanmış, genç öğretmen kaldırıldığı hastanede vefat etmişti. Acı haber öğrencilerini ve eğitim camiasını yasa boğmuştu. 

ÖĞRENCİLER KARNELERİNİ ONUN İÇİN ALDILAR

Bu yıl 2018/2019 eğitim ve öğretim yılı karne töreni genç öğretmenin görev yaptığı Mevlana İlkokulu’nda gerçekleştirildi. 4/B sınıfındaki tören için sınıfa gelen öğrenciler ise kaybettikleri öğretmenlerinin fotoğrafını masasında görünce gözyaşlarına boğuldular. Öğretmenlerini çok özlediklerini belirten öğrenciler, “Keşke burada olup karnelerimizi o verseydi. Aldığımız karnelerimizi öğretmenimize hediye ediyoruz” dediler. 

Öğretmenin masasında duran resminin önüne çiçekler bırakan öğrenciler öğretmenleri için fatiha okumayı da ihmal etmediler. Öğrencilere karnelerini ise Yalova Valisi Muammer Erol ve Yalova Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun dağıttı. 

Kaynak: Ajanslar
 

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2019, 15:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17